Warsztaty z zakresu komunikacji międzykulturowej dla gdyńskich NGO


W 2022 roku stanęliśmy przed olbrzymim wyzwaniem związanym z akomodacją w Gdyni tysięcy uchodźców z Ukrainy. Po ośmiu trudnych miesiącach wypełnionych pracą z dziećmi i dorosłymi uciekającymi przed wojną za naszą granicą, czas na moment refleksji i spotkanie z osobami, które mają podobne doświadczenia.

Z tego powodu chciałabym serdecznie zaprosić Państwa do udziału w 2 warsztatach z zakresu komunikacji międzykulturowej i wyzwań związanych z pracą z uchodźcami, adresowanych do pracowników sektora kultury w Gdyni.

16 listopada (śr.), godz. 11:30-13:30 lub 14:00-16:00, Konsulat Kultury, sala warsztatowa

Warsztat dot. wyzwań związanych z pracą z uchodźcami z Anną Kawalską – psycholożką międzykulturową, trenerką zajmującą się szkoleniami, warsztatami adaptacyjnymi i tworzeniem programów z zakresu migracji oraz wielokulturowości, na co dzień związaną z Fundacją Ocalenie.

28-29 listopada (pon.-wt.), godz. 10:00-14:30, Konsulat Kultury, sala warsztatowa

DWUDNIOWY (łącznie 8h + przerwy) warsztat dot. komunikacji międzykulturowej z Magdaleną Herzberg-Kurasz z Uniwersytetu Gdańskiego – socjolożką i doktorantką na UG, badaczką uczestniczącą w licznych projektach ogólnopolskich i międzynarodowych związanych m.in. z  procesami emigracyjnymi i politykami równościowymi. 

Warsztaty są bezpłatne i będą szczególnie przydatne dla osób, które na co dzień mają kontakt z uchodźcami.

Prosimy o zapisywanie się poprzez formularz: https://forms.gle/u8cDA2NczBrjG1Tg7 

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: 

n.spychalska@gdynia.pl, tel. 58 527 49 11 

j.zagdan@gdynia.pl, tel. 58 527 49 14