Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF!


Najnowsza ekranizacja słynnej francuskiej literatury dla dzieci oraz amerykański hit z Andrew Garfieldem w roli głównej – świetnie zapowiadają się premiery tego tygodnia w Gdyńskim Centrum Filmowym. W repertuarze każdego dnia jest ponad dziesięć filmów.

Kino Studyjne GCF zaprasza na premierowe pokazy filmu familijnego „Skarb Mikołajka”. Bohater ponadczasowych książek René Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempé, uwielbiany przez dzieci i dorosłych Mikołajek, powraca na ekrany. Tym razem przebojowy chłopiec wyruszy na poszukiwanie zaginionego skarbu i z pomocą niezastąpionych kumpli postara się zapobiec niechcianej przeprowadzce. Co z tego wyniknie – rozbawi i zaskoczy dosłownie wszystkich. Bo trzecia odsłona filmowych przygód Mikołajka to humor, akcja i atrakcje, które zadowolą nie tylko wiernych fanów bohatera, ale i tych, którzy dopiero co wkraczają do jego świata. W polskiej wersji językowej w rodziców Mikołajka wcielają się Maja Ostaszewska i Tomasz Kott.

„Król internetu” to film wyreżyserowany przez Gię Coppolę – wnuczkę słynnego Francisa Forda Coppoli („Czas Apokalipsy”, trylogia „Ojciec Chrzestny”) oraz bratanicę uznanej reżyserki Sofii Coppoli („Między słowami”). W głównej roli wystąpił Andrew Garfield – znany z roli Człowieka-Pająka w takich filmach jak „Niesamowity Spider-Man” czy w ostatnim międzynarodowym hicie kinowym – „Spiderman: Bez drogi do domu”. Frankie pracuje jako barmanka w hollywoodzkim klubie komediowym razem ze swoim najlepszym przyjacielem (niekiedy kochankiem) Jake’em. Patrzy na ludzi w klubie i zastanawia się, co tak naprawdę ceni dzisiejsze społeczeństwo. Kiedy spotyka tajemniczego Linka, zaczyna filmować jego antykomercyjne wypowiedzi i umieszczać w sieci. Frankie, Jake i Link, trójka outsiderów, szybko stają się gwiazdami internetu…

Do Kina Studyjnego GCF warto się wybrać na „C’mon C’mon”, kameralną czarno-białą opowieść o międzyludzkich relacjach, ze znakomitym Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Wciela się w nowojorskiego singla, uroczego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

W repertuarze są również m.in. filmy: „Wszystko poszło dobrze”, „Oskarżony”, „Gierek”, „Truflarze”, „Hazardzista”, „Hiszpański romans”. Na widowni obowiązuje limit 30 procent dostępnych miejsc, który nie dotyczy jednak osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Wybierając się do kina, należy zabrać z sobą certyfikat covidowy.