Projekt „Kultura łączy siły” nominowany do Pomorskich Sztormów!


Projekt „Kultura łączy siły” został nominowany w prestiżowym plebiscycie „Pomorskie Sztormy”, w ramach którego, jak co roku będą wyłonieni laureaci ze świata pomorskiego biznesu, sportu i kultury!  Do końca marca, dzięki głosowaniu online – „Kultura łączy siły” ma szansę na wygraną w kategorii „Wydarzenie roku”! Głosowanie na stronie Sztormów potrwa do 29 marca (http://www.pomorskiesztormy.pl/nominacja/22)

Projekt „Kultura łączy siły” ruszył już w połowie marca 2020 roku, na samym początku epidemii w Polsce. Gdyński Wydział Kultury we współpracy z instytucjami przygotował ofertę kulturalną dostępną online. Codziennie od godziny 18.00 prezentowane były materiały – na kanałach YouTube i Facebooku Gdyni Kulturalnej, w zależności od bloków tematycznych.

Już od pierwszych dni do projektu „Kultura łączy siły” zgłosiły się wszystkie ważne gdyńskie podmioty sektora kultury. To m.in. Teatr Gdynia Główna, Gdyńska Szkoła Filmowa, Muzeum Emigracji, Biblioteka Gdynia, Traffic Design czy klub Desdemona – jedno z najważniejszych miejsc koncertowych, nie tylko w Gdyni ale w całym Trójmieście.

W ramach projektu „Kultura łączy siły” zostały opublikowane filmy, koncerty, spotkania z literaturą, warsztaty, zwiedzania wystaw, a to tylko niektóre propozycje. Są to zarówno nowe nagrania, zrealizowane na potrzeby inicjatywy, jak i archiwalne zapisy wydarzeń kulturalnych, które cały czas są dostępne na kanale YouTube i Facebooku Gdyni Kulturalnej.

Projekt „Kultura łączy siły” stał się następnie częścią programu „Gdyński Falochron dla kultury” otwierając tym samym możliwość ubiegania się o środki finansowe artystom indywidualnym oraz organizacjom pozarządowym.