Marzec w Muzeum Miasta Gdyni


W tym miesiącu zaskoczymy zwiedzających nową ekspozycją, która w interesujący, nierzadko nowatorski sposób połączy dwa bardzo odległe z pozoru miasta. „Gdynia – Tel Awiw” to nowa wystawa czasowa, która zainteresuje nie tylko miłośników miasta, ale też wszystkich pasjonatów architektury i historii. Wernisaż odbędzie się 27.03 o godz. 18:00.

Zanim jednak otworzymy nową wystawę czasową, przygotowaliśmy szereg wydarzeń dla fanów muzyki, literatury i fotografii. Wraz z Miastem Gdynia oraz Festiwalem Soundedit zapraszamy na serię spotkań dotyczących procesu tworzenia muzyki. Podczas pierwszego wydarzenia (17 marca) uczestnicy wezmą udział w projekcji filmu „Here Is What Is” oraz w spotkaniu z Leszkiem Biolikiem i Maciejem Werkiem. Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: kim jest producent muzyczny?

W marcu po raz kolejny odwiedzi nas Agnieszka Pajączkowska, którą pamiętamy z wystawy „Co widzisz?”, prezentowanej w Muzeum Miasta Gdyni w 2018 roku. Tym razem autorka przyjedzie do nas ze swoją nową książką, która powstała jako rezultat kilku lat pracy nad poruszającym projektem „Wędrowny Zakład Fotograficzny”. Agnieszka Pajączkowska zabierze nas na pogranicze – do miejsc zapomnianych, gdzie „trud większy i losy powikłane”, do świata małomiasteczkowych podwórek i osobistych historii. Na spotkanie zapraszamy przede wszystkim miłośników fotografii, podróży i niezwykłych przygód.

Tradycyjnie już zapraszamy na liczne oprowadzania kuratorskie, cieszące się ogromną popularnością zajęcia dla dzieci z cyklu „Dzień Rodzinny”, „Muzealne zmysły” oraz liczne zajęcia i wykłady dla seniorów.

POBIERZ PROGRAM >>> MARZEC 2020

Bądźcie z nami!