Marzec w Muzeum Miasta Gdyni


Marzec w Muzeum Miasta Gdyni to oprowadzania po wystawach, wykłady i wszelkiego rodzaju warsztaty. Kwestie bezpieczeństwa nie pozwalają nam jeszcze by spotkać się osobiście. Edukacyjne działania towarzyszące wystawom przenieśliśmy więc do sieci.

 

Pobierz program: Marzec 2021 w Muzeum Miasta Gdyni 

Zwiedzanie ekspozycji wraz z przewodnikiem odbywać się będzie wirtualnie za pomocą platformy zoom. Za każdym razem będziemy przyglądać się naszym ekspozycjom z innej perspektywy. Na wystawie „Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci” wspólnie zastanowimy się gdzie projektant szukał inspiracji. Natomiast na wystawie „Legenda Radmoru” dzieci wraz z rodzicami przekonają się jak wiele zmieniło się w komunikacji przez ostatnie 70 lat. Zwiedzanie wystawy stałej „Gdynia – dzieło otwarte” będzie doskonałą okazją, by dowiedzieć się więcej o modzie gdyńskich mieszkańców sprzed prawie 100 lat. 
 
Marcowe warsztaty w Muzeum Miasta Gdyni staną się pretekstem dla rodzin z dziećmi by dowiedzieć się, jak działa radio i stworzyć własny odbiornik. Na tym nie koniec naszych działań edukacyjnych. Dla początkujących przygotowaliśmy warsztaty obróbki dźwięku, a dla najmłodszych między innymi warsztaty z tworzenia audycji radiowej. Nie zapomnieliśmy również o gdyńskich seniorach. W ramach Klubu Doborowego Towarzystwa w planach mamy wykład o zasadach poruszania się na dwóch kołach w Gdyni i miejskie przejażdżki rowerowe dla seniorów. Pod koniec marca zabierzemy miłośników majsterkowania poza miasto by podzielić się dobrymi pomysłami na wiosnę.