Bez kategorii

środa godz.14:17

Lato na Patio w Gdyńskim Centrum Filmowym / czerwiec i lipiec

Już 1 czerwca startuje kolejna, trzecia edycja cyklu Lato na Patio w Gdyńskim Centrum Filmowym. Podczas trzech letnich miesięcy uczestnicy w każdym wieku będą mogli wziąć udział w organizowanych niemal codziennie, bezpłatnych wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych.

 

Bezpłatnie, dla każdego

Charakterystyczne czerwone patio przy budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego na placu Grunwaldzkim stanie się sceną dla długiej listy aktywności kierowanych do mieszkańców Trójmiasta i odwiedzających Gdynię turystów. W repertuarze atrakcji królować będzie oczywiście film. Ale nie tylko. Pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych, poranki z bajką dla dzieci, warsztaty kreatywne, zajęcia ruchowe, spacery rodzinne i dla seniorów, karaoke – to tylko część z długiej listy zaplanowanych na lato wydarzeń. Cykl Lato na Patio zainauguruje w Dniu Dziecka poranek filmowy dla najmłodszych.

 

Wieczorne Kino Plenerowe

W ramach wydarzeń skupionych wokół kina, przy sprzyjającej pogodzie odbywać się będą wieczorne seanse. Realizowane będą we współpracy z wiodącymi dystrybutorami filmowymi: m.in. Best Film, M2 Films, Gutek Film i Against Gravity. W programie przewidziano także pokazy specjalnie do seniorów i projekcje z tłumaczeniem na język ukraiński. Pełnometrażowe filmy fabularne i dokumentalne prezentowane będą dwa razy w tygodniu – w czwartki i soboty o godz. 18.00.

W czerwcu zapraszamy na cykl pokazów pn. „Lato z Against Gravity”. Wśród prezentowanych tytułów znajdą się m.in.: „Monos”, „Paryż na bosaka” i „Kwiat szczęścia”. W cyklu Kino dla Seniora wyświetlony zostanie film „Van Gogh. U bram wieczności”.

W lipcu przygotowano cykl filmowy pt. „Best Film prezentuje”, natomiast w sierpniu – „Wieczór z M2 Films”.

 

Poranki filmowe dla dzieci

Bogaty program poranków z bajką dla dzieci oparty będzie na wyselekcjonowanych, wartościowych polskich animacjach. W repertuarze znalazły się polskie serie animowane, takie jak „Opowiadania z piaskownicy”, „Bajki i baśnie polskie” i wiele innych. Najmłodszych kinomanów zapraszamy w środy i piątki o godzinie 10.00.

W lipcu i sierpniu część repertuaru będzie dostosowana w języku migowym do potrzeb osób niesłyszących. Natomiast dla dzieci ukraińskich zaplanowano pokazy bajek zrozumiałych bez względu na to, jakim językiem mówimy. Będą to serie: „Reksio”, „2 koty + 1 pies”, „Na tropie”.

 

Nie tylko kino

Ale Lato na Patio to znacznie więcej niż kino. W programie znajdą się również:

  • tematyczne warsztaty artystyczne wykorzystujące zróżnicowane techniki plastyczne, prowadzone przez Jak Się Pa3
  • kilkudniowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży, prowadzone przez wykładowcę Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Sławomira Pultyna
  • koncerty w wykonaniu zespołów: Artificialice, Sk.ein (Białoruś), Pin Park
  • zajęcia gimnastyczne pod hasłem „Uważny ruch przy muzyce filmowej”, przy współpracy z gdyńskim Centrum Jogi i Pilates
  • wieczory z karaoke do muzyki filmowej
  • warsztaty kulinarne
  • spacery rodzinne i dla seniorów szlakiem filmowej, modernistycznej i letniskowej Gdyni z licencjonowanym przewodnikiem, Danką Ślipy, autorką bloga Frajda nad morzem.

 

Dodatkowo, do 6 czerwca, w galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego oglądać można wystawę trójmiejskiej fotografki Anny Rezulak, ukazującą kulisy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. 3 czerwca odbędzie się finisaż wystawy połączony ze spotkaniem z autorką. Zaś 14 czerwca, w ramach kooperacji z Festiwalem CudaWianki odbędzie się warsztat wyplatania wianków dla Ukrainy pod hasłem „Plećmy razem z sensem”.

 

Projekt Lato na Patio dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Fundacji PZU.

 

Szczegółowy program – CZERWIEC 2022

1 czerwca, g. 10.00, PORANEK FILMOWY, Seria: Baśnie i bajki polskie

2 czerwca, g. 18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Monos

3 czerwca, g.10.00, PORANEK FILMOWY, Seria: Baśnie i bajki polskie

3 czerwca, g. 18.00, FINISAŻ WYSTAWY Anny Rezulak. ZA SCENĄ. Spotkanie z autorką (GALERIA GCF)

4 czerwca, g.18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Magiczne Noce

9 czerwca, g. 10.00-12.00, SZLAKIEM FILMOWEJ I MODERNISTYCZNEJ GDYNI / SPACER DLA SENIORÓW: Dwugodzinny spacer po mieście szlakiem dawnych gdyńskich kin, filmowych ciekawostek oraz najpopularniejszego w Polce festiwalu filmowego. A to wszystko w modernistycznej Gdyni, gdzie światło i architektura tworzą razem zgrany, sceniczny duet.

9 czerwca, g. 18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Paryż Na Bosaka

10 czerwca, g. 10.00, PORANEK FILMOWY, Seria: Baśnie i bajki polskie

11 czerwca, g. 18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY / KINO DLA SENIORA, Van Gogh. U Bram Wieczności

14 czerwca, g. 16.00, CudaWianki na Patio – „Plećmy razem z sensem” dla Ukrainy -warsztaty wyplatania wianków (obowiązują zapisy)

15 czerwca, g.10.00, PORANEK FILMOWY | MIGAMY!, Len, Złota jabłoń

16 czerwca, g.18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Dom Nad Morzem

17 czerwca, g.10.00,  PORANEK FILMOWY, Seria: Baśnie i bajki polskie

18 czerwca, g. 18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Sny Wędrownych Ptaków

22 czerwca, g. 10.00, PORANEK FILMOWY, Seria: Baśnie i bajki polskie

23 czerwca, g.18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Oko Na Julię

24 czerwca, g. 10.00, PORANEK FILMOWY, Seria: Opowiadania z piaskownicy

25 czerwca, g.18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Kwiat Szczęścia

26 czerwca, g. 19.00 (ZMIANA GODZINY!), SEANS Z GUTEK FILM / PROJEKCJE Z NAPISAMI W JĘZ. UKRAIŃSKIM, Moje wspaniałe życie

28 czerwca, g. 10.00-12.00, SZLAKIEM FILMOWEJ I MODERNISTYCZNEJ GDYNI / SPACER RODZINNY: Pokochamy Gdynię nie tylko filmową, ale też morską, letniskową, modernistyczną i jaką jeszcze? Na pytanie znajdziecie odpowiedź na rodzinnym spacerze po mieście z morza i marzeń.

29 czerwca, g. 10.00,PORANEK FILMOWY, Seria: Opowiadania z piaskownicy

29 czerwca, g. 10.30-12.30, LETNIE WARSZTATY JAK SIĘ PA3

30 czerwca, g. 18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Eastern