Bez kategorii

piątek godz.12:49

Lato na Patio + Kino Studyjne GCF

Rusza Lato na Patio

 

Od początku czerwca aż do końca sierpnia Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza codziennie do spędzania wolnego czasu na charakterystycznym czerwonym patio na Placu Grunwaldzkim. W programie wakacyjnych atrakcji, jakie zaplanowano w tej otwartej przestrzeni, są seanse filmowe dla dzieci i dorosłych w Kinie Plenerowym, warsztaty artystyczne, zajęcia rekreacyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi. „Lato na Patio” to cykl wydarzeń kulturalnych adresowanych do mieszkańców Gdyni i Trójmiasta oraz turystów. 

 

W programie przedpołudniowych spotkań filmowych z dziećmi są polskie serie animowane, takie jak „Kaktus i Mały”, „Pamiętnik Florki”, „Przytul mnie” i wiele innych. W poniedziałki i środy o godzinie 10.00. Natomiast w każdy piątek o tej samej porze zaprezentowane będą kolejne odcinki serialu animowanego „Rodzina Treflików” opatrzone tłumaczeniem w języku migowym. Z najmłodszymi dziećmi warto wybrać się do Kina Plenerowego na Czerwonym Patio w soboty o godzinie 10.00. Wtedy będzie można oglądać wybrane odcinki bezdialogowej bajki „Bobaski i Miś”.

 

W ramach tegorocznego „Lata na Patio” pod chmurką, przy sprzyjającej pogodzie, będzie można oglądać pełnometrażowe filmy fabularne, prezentowane dwa razu w tygodniu. W każdy czwartek o godzinie 18.00 rozpocznie się seans filmowy z firmą Mayfly, a w sobotę o tej samej porze – projekcja przygotowana we współpracy z Aurora Films. W repertuarze m.in.:  „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „Kwiat wiśni i czerwona fasola”, „Ciao Italia!”, „Łowcy miodu” i inne. Na wszystkie plenerowe pokazy jest wstęp wolny. Na całe lato zaplanowano także warsztaty artystyczne, spotkania, zajęcia rekreacyjne. Program na www.gcf.org.pl

 

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF!

Przedpremierowy pokaz animacji „Skąd się biorą sny” oraz premiera kinowa filmu „Amatorzy”, w całości zrealizowanego w Trójmieście – to tylko niektóre atrakcje repertuaru Gdyńskiego Centrum Filmowego na nadchodzący tydzień.

 

We wtorek, 1 czerwca, Kino Studyjne GCF zaprasza dzieci wraz z rodzicami na przedpremierowy seans duńskiej przebojowej animacji pt. „Skąd się biorą sny”. To przygodowa opowieść o tym, co się dzieje w naszych głowach, kiedy śpimy i czy można zaprojektować cudzy sen. W repertuarze jest także nagrodzony Oscarem dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego „Co w duszy gra”. Historia jazzowego muzyka, który miał wielkie marzenia, ale brakowało mu poczucia sensu życia, może nie tylko zabawić dzieci, ale na poważnie dać do myślenia – dorosłym widzom.

 

Jedną z premier filmowych tego tygodnia są „Amatorzy” w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej, opowiadający o amatorskim teatrze „Biuro Rzeczy Osobistych”, złożonym z aktorów niepełnosprawnych intelektualnie. Zdjęcia do filmu w całości realizowane były w Trójmieście, jesienią 2019 roku i wiosną 2020, między innymi w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w Teatrze na Plaży w Sopocie oraz w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. U boku aktorów amatorów w filmie zagrali: Anna Dymna, Małgorzata Zajączkowska, Roma Gąsiorowska, Wojciech Solarz, Mariusz Bonaszewski, a także Krzysztof Kowalewski, dla którego występ w „Amatorach” okazał się jedną z ostatnich filmowych ról. Na ekranie pojawiają się również Agnieszka Holland i Małgorzata Kożuchowska w scenach zarejestrowanych podczas gali kończącej 44. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

W sobotę i niedzielę, 29 0 30 maja, można się też wybrać na pokazy przedpremierowe filmu „Minari”, z nagrodzoną Oscarem za drugoplanową rolę kobiecą południowokoreańską aktorką Youn Yuh-jung. To pełna ciepła i humoru szalona opowieść o koreańskiej rodzinie imigrantów, która chcąc spełnić swój „amerykański sen” przenosi się z Kalifornii do Arkansas. Głowa rodziny na miejscu pragnie założyć farmę, która zaopatrywałaby lokalnych sklepikarzy. Jego plan nie do końca budzi jednak entuzjazm pozostałych członków rodziny.

 

W repertuarze Kina Studyjnego GCF są też między innymi filmy: „Nomadland”, „Ojciec”, „Ludzki głos”, „Martin Eden”, „Świat, który nadejdzie”, „Wolka”. Szczegóły oraz możliwość zakupu biletu on line na stronie: www.gcf.org.pl. Kino działa w reżimie sanitarnym, zgodnie z którym w sprzedaży dostępna jest połowa miejsc na widowni, w każdej z trzech sal kinowych – Warszawie, Goplanie i Morskim Oku. Dzięki temu widzowie mogą zachować bezpieczny dystans. Wszystkich obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek.

 

Sala Warszawa

Piątek, 28 maja

Wtorek – Czwartek, 1-3 czerwca

Amatorzy  – 10.00

Co w duszy gra – 12.00

Druga połowa – 14.10, 20.30

Nomadland – 16.10, 18.20

Sobota – Niedziela, 29-30 maja

Amatorzy  – 9.45

Co w duszy gra  – 11.40

Nomadland – 13.50, 18.20

Minari (pokazy przedpremierowe) – 16.00

Druga połowa – 20.30

Poniedziałek, 31 maja

Amatorzy  – 10.00

Co w duszy gra – 12.00

Druga połowa – 14.10

Nomadland – 16.10, 18.20

Supernova  (pokaz  przedpremierowy) – 20.30

 

Sala Goplana

Piątek – Poniedziałek, 28-31 maja

Środa – Czwartek, 2-3 czerwca

Biuro detektywistyczne Lassieggo i Mai. Rabuś z pociągu – 10.20

Ojciec – 12.10, 18.40

Wolka – 14.20

Świat, który nadejdzie – 16.30

Amatorzy  – 20.45

Wtorek, 1 czerwca

Biuro detektywistyczne Lassieggo i Mai. Rabuś z pociągu – 10.20

Skąd się biorą sny (pokaz przedpremierowy) – 12.20

Wolka – 14.20

Świat, który nadejdzie – 16.30

Ojciec – 18.40

Amatorzy  – 20.45

 

Sala Morskie Oko 

Piątek – Czwartek, 28 maja – 3 czerwca

Martin Eden – 10.10

Nomadland – 12.50

Ojciec – 15.00

Ludzki głos – 17.10

Wolka – 18.50

Nocny konwój – 20.55