„Kultura łączy siły” / podsumowanie


➡️ Projekt „Kultura łączy siły” ruszył w połowie marca, na samym początku epidemii w Polsce. Gdyński Wydział Kultury we współpracy z instytucjami przygotował ofertę kulturalną dostępną online. Codziennie od godziny 18.00 prezentowane były materiały – na kanałach YouTube i Facebooku Gdynia Kulturalna, w zależności od bloków tematycznych.
➡️ Już od pierwszych dni do projektu „Kultura łączy siły” zgłosiły się wszystkie ważne gdyńskie podmioty sektora kultury. To m.in. Teatr Gdynia Główna, Gdyńska Szkoła Filmowa, Muzeum Emigracji, Biblioteka Gdynia, Traffic Design czy klub Desdemona – jedno z najważniejszych miejsc koncertowych, nie tylko w Gdyni ale w całym Trójmieście.
➡️ W ramach projektu „Kultura łączy siły” zostały opublikowane filmy, koncerty, spotkania z literaturą, warsztaty, zwiedzania wystaw, a to tylko niektóre propozycje. Są to zarówno nowe nagrania, zrealizowane na potrzeby inicjatywy, jak i archiwalne zapisy wydarzeń kulturalnych, które cały czas są dostępne na kanale YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCAgkircf_3FhTA7GbDnanrw) i Facebooku Gdynia Kulturalna.

🔴 Dziękujemy, że w tym okresie byliście z nami oraz aktywnie uczestniczyliście w projekcie! Zachęcamy do dalszego odkrywania gdyńskiej kultury online oraz na żywo. Zapraszamy do gdyńskich bibliotek, muzeów oraz kin, które są przygotowane na bezpieczne spotkanie z widzami. Tymczasem Gdynia Kulturalna w dalszym ciągu będzie prezentować kulturę online, choć nieco w mniejszym natężeniu, a po wakacjach powrócimy do Was z nowymi propozycjami.


,