Fryderyk dla Czesława Mozila. Nagrodzoną płytę nagrywali z artystą uczniowie z Gdyni!


Nagroda Fryderyka 2024 za album roku z muzyką dziecięcą przypadła formacji Czesław Mozil & Grajkowie Przyszłości, za płytę ,,Inwazja Nerdów vol. 1″. To również laur dla młodych gdynian, ponieważ w projekcie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni!

Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni podjęła wyjątkową artystyczną współpracę. Dołączyła do projektu „,Grajkowie Przyszłości”. Stworzył go muzyk, piosenkarz i kompozytor Czesław Mozil. O co dokładnie chodzi w projekcie?

– „,Grajkowie Przyszłości” to projekt, w którym młodzież inspiruje młodzież. To piosenki dziecięce grane przez młodzież ze szkół muzycznych, domów kultury, ognisk. Zależało mi na tym, żeby młodzi ludzie na wczesnym etapie spróbowali zmierzyć się z nagrywaniem teledysków i graniem piosenek – może nie aż takich trudnych jak w szkołach muzycznych, ale jednak wartościowych. Chodzi tutaj o to, żeby pokazać różnorodność i to, że w naszym kraju młodzież muzykuje na naprawdę fantastycznym poziomie – od najmniejszych miast po największe – tłumaczy Czesław Mozil.

W ramach nowej odsłony projektu piosenkarz odwiedził kilka placówek artystycznych w Polsce. Wraz z uczniami gdyńskiej szkoły nagrał w sumie trzy piosenki. Dwie z nich znalazły się na płycie „Inwazja Nerdów Vol. 1”, która właśnie została nagrodzona Fryderykiem.