Bałtycki Teatr Różnorodności na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku.


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Bałtycki Teatr Różnorodności przygotowujący spektakle komediowe i wystawiający je w Gdyni po sukcesie  z początku 2022 roku, jakim było tournee  ze spektaklem „Pomoc domowa” w miastach dolnego śląska, może znowu pochwalić się nie lada osiągnięciem!

Już 27 i 28 stycznia Gdyński Bałtycki Teatr Różnorodności zaprezentuje na deskach Opery Bałtyckiej dwukrotnie swoją najnowszą produkcję spektakl „Boeing Boeing” Marca Camolettiego w przekładzie Bartosza Wierzbięty i w reżyserii Tomasza Podsiadłego.

Informujemy o tym, gdyż o sukcesach należy mówić i należy się nimi chwalić. To kolejna idea zrodzona w naszym mieście, która zaczyna być znacząca w skali całej aglomeracji trójmiejskiej.

O teatrze:

Bałtycki Teatr Różnorodności, dawniej Scena 138, od 10 lat tworzy spektakle dramatyczne, muzyczne, komediowe oraz przedstawienia dla dzieci, które uzupełniają ofertę kulturalną Gdyni. Działalność teatru jest dwupłaszczyznowa: z jednej strony polega ona na produkcji spektakli dla gdyńskiej (i nie tylko) publiczności, z drugiej jest działalnością edukacyjną, przygotowującą przyszłych aktorów do egzaminów na uczelnie aktorskie bądź do egzaminów eksternistycznych.

O spektaklu „Boeing Boeing”:

Wielu marzy o locie klasą biznes, ale nie Maks. Maks na ogół nie lubi wyściubiać nosa poza swoje warszawskie mieszkanie, za to bardzo ceni sobie towarzystwo stewardess. Do tego stopnia, że spotyka się z aż trzema naraz, zawsze wedle misternie przygotowanego grafiku. Ten miłosny lot trwa w najlepsze, gdy za sterami drugiego pilota siedzi jego gosposia Nadia. Oczywiście do czasu pojawienia się niespodziewanych turbulencji, nadciągających znad Grunwaldu…

Bałtycki Teatr Różnorodności zaprasza na pikantną farsę, którą pokochał świat. „Boeing Boeing”, czyli prequel „Pomocy Domowej” odpowie na pytanie, dlaczego Nadia miała piekło u swojego poprzedniego pracodawcy (nazwisko znacie przecież  z W.C.), a także dlaczego warto spędzić weekend w Grunwaldzie.

„Boeing Boeing” pokochał West End, Broadway, teraz czas na Gdynię.Na scenie zobaczycie aktorów Bałtyckiego Teatru Różnorodności, w tym oczywiście Sylwię Ogryzek w roli Nadii. Radzimy zapiąć pasy, szykuje się niezły odlot.

www.waveoflight.pl
www.waveoflight.pl
www.waveoflight.pl

REALIZATORZY:

Autor: Marc Camoletti
Przekład: Bartosz Wierzbięta
Reżyseria: Tomasz Podsiadły
Scenografia: Agnieszka Szewczyk
Kostiumy: Karolina Bryl

OBSADA:

Nadia: Sylwia Ogryzek
Maks: Jakub Gaweł
Paweł: Michał Delik
Janet: Iza Morawska/Joanna Sętkowska
Jola: Anna Górna/Dorota Połom
Johanna: Agata Braun/Helena Sutton

Spektakle w Operze Bałtyckiej:

https://www.interticket.pl/program/boeing-boeing-7972

Link do recenzji trójmiasto.pl

https://kultura.trojmiasto.pl/Pieklo-z-tymi-babami-O-farsie-Boeing-Boeing-n169586.html

Social:

https://www.facebook.com/BaltyckiTeatrRoznorodnosci

https://www.instagram.com/baltycki_teatr_roznorodnosci/