Anna Wypych, Polka na okładce jednego z największych magazynów o sztuce w Ameryce!


Anna Wypych, Polka na okładce jednego z największych magazynów o sztuce w Ameryce! Przez najbliższe dwa miesiące w każdym miejscu w Stanach sprzedającym prasę o sztuce, będzie można zobaczyć naszą artystkę! To wielki sukces i niesamowite wyróżnienie! 

 
magazyn: https://www.internationalartist.com/

 

 
więcej o: https://kultura.trojmiasto.pl/Gdynska-malarka-na-okladce-prestizowego-magazynu-International-Artist-n150477.html 

 

portfolio: http://annawypych.pl/

BIO

„Czerpię inspirację z tego co mnie otacza, ale moje własne przemyślenia są tylko punktem wyjściowym do rozważań o człowieku i jego kondycji.”

Anna Wypych artystka pochodząca z Polski, maluje realistyczne portrety w tradycyjnej technice malarstwa olejnego. Jej realistyczne dzieła zawierają elementy hiperrealizmu, surrealizmu i czystej wyobraźni. Charakterystyczne dla jej twórczości są teksty filozoficzne i wiersze, którymi zawsze uzupełnia swoje malarstwo. Artystka koncentruje się na naturze człowieka, a jej pełne siły wyrazu portrety kobiet pokazują różnorodność siły wewnętrznej, jaką można szukać w ludziach widzianych z pozytywnego punktu widzenia.

Anna Wypych – zdobywczyni nagród „Najlepszy na wystawie” oraz „Pionier w realiźmie” 2020 na piętnastej corocznej wystawie International Guild of Realism oraz, „Purchase Award” „14 Międzynarodowego Salonu Art Renewal Center” 2019. Jej obrazy znajdują się w stałych kolekcjach: Europejskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej MEAM w Barcelonie (Hiszpania), Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Miasta Gdańska i Muzeum miasta Gdyni. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach z jury w tym: 14 oraz 11 Międzynarodowym Salonie Art Renewal Canter prezentowanym między innymi w Sotheby’s w Nowym Jorku, „BP Portrait Award 2014” prezentowanym m.in w National Portrait Gallery w Londynie; „Modportrait 2014, 2016 i 2018″ Fundacji Artelibre, Sala Bantierra i IAACC Pablo Serano prezentowanych w Saragossie i MEAM w Hiszpanii. Jej obraz był na okładce International Artist (12/2020) a obrazy były publikowane w takich magazynach, jak American Art Collector, PoetsArtists, Revista Ophelia, Fine Art Connoisseur Magazine, The Guide Artists, Klassik Magazine, Hyperrealism Magazine, Artysta i Sztuka. Obrazy Anny Wypych znajdują się w prestiżowych kolekcjach takich jak: The Bennett Collection, The Basil Alkazzi & Halima Nalecz Purchase Foundation, Marie Marek Pienkowski Foundation, Ergo Hestia group. Swoje prace prezentowała w galeriach i muzeach w Europie i USA. Mieszka i pracuje w Gdyni.