AKADEMIA FILMU DOKUMENTALNEGO DOCS AGAINST GRAVITY


AKADEMIA FILMU DOKUMENTALNEGO DOCS AGAINST GRAVITY SEM. LETNI 2020/21 – ZAJĘCIA ONLINE.

Liczba godzin: 30 godz.

Semestr zimowy 2020/21

Zajęcia online rozpoczynają się 22 lutego 2020 r.

Zaliczenie na ocenę.

ZALICZANIE: PRZEDMIOT OGÓLNOUCZELNIANY I FAKULTATYWNY – 2-4 PUNKTY ECTS, DOSTĘPNY TEŻ DLA WOLNYCH SŁUCHACZY SPOZA UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO

W roku akademickim 2020/2021, w semestrze letnim, kontynuujemy – w kolejnej odsłonie programowej w wersji online – otwarty dla studentów i doktorantów wszystkich kierunków nowatorski przedmiot filmoznawczy: Akademia Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity.

Wykłady Akademii Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity są uznawane za zajęcia fakultatywne lub ogólnouczelniane przez Uniwersytet Gdański. Studenci i doktoranci UG za zaliczony jeden semestr otrzymują od 2 do 4 punktów ECTS.

Program: na program zajęć online składają się najwybitniejsze i najżywiej dyskutowane w ostatnich latach (w większości pokazywane premierowo) filmy dokumentalne połączone z wykładem i dyskusją z udziałem wykładowców uniwersyteckich, a także zaproszonych gości – twórców filmowych oraz specjalistów poruszanej w filmie tematyki.

Miejsce i czas projekcji: zajęcia będą odbywać się online. Uczestniczki i uczestnicy będą otrzymywać dostęp do filmów i wykładów. Wykłady w formie live stream w poniedziałki o godz. 17:00. 

Filmy będą udostępniane na platformie vod.mdag.pl. Prosimy o zarejestrowanie się na platformie. Po wykupieniu dostępu do zajęć każda osoba otrzyma unikalny kod umożliwiający dostęp do filmów. Filmy będą udostępniane co tydzień – w niedzielę – z możliwością jednorazowego odtworzenia w ciągu 7 dni. Od momentu kliknięcia “Odtwórz” będzie 12h na dokończenie oglądania filmu.

Prowadząca: Krystyna Weiher-Sitkiewicz – filmoznawczyni, animatorka kultury, moderatorka spotkań, antropolożka, edukatorka filmowa, kuratorka wystaw. Kontakt: krystynaweiher@gmail.com

Koordynator: Przemek Rydzewski (Akademia Dokumentalna) Kontakt: przemek@againstgravity.pl (w sprawach organizacyjnych)

Zapisy: studenci i doktoranci mogą zapisywać się na zajęcia w Portalu Studenta od 3 lutego lub u Przemysława Rydzewskiego do 22 lutego pod adresem e-mail: przemek@againstgravity.pl.

Studenci i doktoranci, chcący uczestniczyć w zajęciach mogą uzyskać z nich zaliczenie, wszyscy uczestnicy zobowiązani są do wykupienia semestralnego dostępu do przedmiotu, którego cena wynosi 150 zł*.

*Sprawdźcie również, czy w tym semestrze macie do realizacji przedmiot fakultatywny.

Można również wykupić karnet bez rejestracji, żeby uczestniczyć w zajęciach jako WOLNY SŁUCHACZ. UWAGA! Wolni słuchacze zapisują się na zajęcia mailowo wysyłając potwierdzenie płatności na adres mailowy: przemek@againstgravity.pl

Wszelkie szczegóły: najnowszy program filmowy i jak dokonać opłaty na:

https://www.akademiadokumentalna.pl/ug-akademia-filmu-dokumentalnego-docs-against-gravity-online-sem-letni-20-21