Bez kategorii

poniedziałek godz.21:26

11. pokazów Kina Letniego w Orłowie z okazji 11 edycji kina

W najbliższy poniedziałek, 28 czerwca o godz. 21.45 na Scenie Letniej w Gdyni Orłowie, wystartuje jedenasta edycja Kina Letniego w Orłowie. Jest to cieszący się ogromnym zainteresowaniem cykl wakacyjnych spotkań ze światowym kinem w magicznym otoczeniu mola w Orłowie i z widokiem na morze. Zaprezentowane zostaną filmy światowego formatu i najciekawsze pozycje minionego roku. Pokazy odbywać się będą w każdy poniedziałek i wybrane wtorki od 28 czerwca do 10 sierpnia. Przez całe wakacje odbędzie się 11 seansów.

Podobnie jak w latach ubiegłych wieczorne pokazy kina plenerowego w Gdyni Orłowie poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na takich festiwalach jak: Cannes, Wenecja, Berlinale czy Europejskie Nagrody Filmowe. Szczególnie trudny był dla kin ostatni pandemiczny rok, co wpłynęło na niedostępność wielu tytułów – teraz będzie można je nadrobić w najpiękniejszym gdyńskim kinie letnim.

Na otwarcie i zamknięcie cyklu zaprezentowana zostanie zwariowana amerykańska komedia „Palm Springs” Maxa Barbakowa, współczesna wersja „Dnia Świstaka”. Inteligenta i przezabawna komedia stała się rewelacją festiwalu w Sundance oraz nagrodzona „Critics Choise” i jest idealną pozycją na pandemiczne czasy, w których żyjemy. 

W programie pojawiły się również takie głośne tytuły jak: „Sound of metal” Dariusa Mardera nominowany w tym roku do 6 Oskarów. Trzymający w napięciu amerykański dramat, jeden z najbardziej fascynujących filmów tego roku. Nominowany do Cezarów za najlepszy scenariusz i kreację aktorską i rewelacja festiwalu w Wenecji francuski komediodramat „Tylko zwierzęta nie błądzą” Dominka Molla. Komedia „Arab Blues” w reż. Manele Labidi, opowiadająca o młodej Selmie, która próbuje otworzyć gabinet psychiatryczny w rodzinnym mieście w Tunezji i zderza się z konserwatyzmem rodzinnym i narodowym.

W programie nie mogło zabraknąć filmu „Gniazdo” w reżyserii Seana Durkina z fenomenalnymi kreacjami Juda Law i Carrie Coon; słodko-gorzkiej satyry z Finlandii „W co grają ludzie” porównywanej do przebojów kinowych „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz „Niewinne kłamstewka” czy pełnej czarnego humoru, brytyjskiej komedii sensacyjnej „Śmierć gwarantowana (albo zwrot pieniędzy)”.

„Nasze wakacyjne pokazy ambitnego kina nad samym morzem zawsze były alternatywą dla pokazów w salach kinowych. Sporo filmów przemknęło przez sale kinowe w tym pandemicznym roku, dajemy więc okazję widzom aby nadrobili zaległości. W tym roku powracamy również z pokazami na Scenę Letnią Teatru ale obłędny widok na morze i gdyńskie molo pozostanie – mówi Anna Kądziela-Grubman, dyrektor programowa ze Stowarzyszenia Kulturalnego Hamulec Bezpieczeństwa, organizatora pokazów.

Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godzinie 21.30 (wyjątkiem są pokazy w czerwcu, które ropoczynają się o 21.45). Bilety: 14 zł. Więcej informacji i zakup biletów www.kinoletnie.info

Kino Letnie w Orłowie dofinansowane jest ze środków Miasta Gdyni.

Partnerami projektu są: Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane,Trójmiasto.pl, Chilli Zet, Epson, Kino Pro, Eurotrend, City Meble, Komunikacja Pro, Gdyńskie Centrum Kultury

Program

Poniedziałek, 28 czerwca, godz. 21.45 – „Palm Springs” 

Wtorek, 29 czerwca, godz. 21.45 – „Sound of Metal” 

Poniedziałek, 5 lipca, godz. 21.30 – „Tylko zwierzęta nie błądzą” 

Poniedziałek, 12 lipca, godz. 21.30 – „Arab Blues” 

Poniedziałek, 19 lipca, godz. 21.30 – „Kłamstewko” 

Poniedziałek, 26 lipca, godz. 21.30 – „Poznajmy się jeszcze raz” 

Wtorek, 27 lipca, godz. 21.30 – „W cieniu drzewa” 

Poniedziałek, 2 sierpnia, godz. 21.30 – „Gniazdo” 

Wtorek, 3 sierpnia, godz. 21.30 – „Śmierć gwarantowana (albo zwrot pieniędzy)” 

Poniedziałek, 9 sierpnia, godz. 21.30 – „W co grają ludzie” 

Wtorek, 10 sierpnia, godz. 21.30 – „Palm Springs”. 

Więcej informacji:

www.kinoletnie.info

Anna Kądziela-Grubman

ania@sff.pl

mob. 608 368 052