Bez kategorii

poniedziałek godz.11:28

11. edycja konkursu Młodzi na Start – zgłoszenia

Weź udział w 11. edycji konkursu Młodzi na Start, organizowanego przez magazyn Elle DecorationJuż po raz jedenasty redakcja magazynu ELLE Decoration organizuje konkurs dla młodych projektantów, studentów szkół artystycznych oraz dla każdego, kto marzy o sukcesie w świecie designu. Mecenasem konkursu jest Pomorski Park Naukowo – Technologiczny | Centrum Designu.

Temat tegorocznej edycji to Design na pograniczu przeszłości i teraźniejszości. Pokaż nam własną interpretację charakterystycznych elementów polskiego wzornictwa lat 60 – 70-tych. W swojej pracy uchwyć wszystko to, co Cię fascynuje, zastanawia, zachwyca we wzornictwie przeszłości. Może jest to: surowość formy, materiał, kolor, układ linii, sposób łączenia, modułowość? Pokaż nam to w swoim projekcie, przekonaj nas, że wszystko się w jakiś sposób przenika i uzupełnia.

Pula nagród w konkursie Młodzi na Start to aż 20 000 zł oraz publikacja w magazynie ELLE Decoration.

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej podczas festiwalu Gdynia Design Days, który odbędzie się w dniach 2 – 10 lipca 2022 r.

W kapitule konkursowej w tym roku zasiada nowe jury w składzie: Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna magazynu ELLE Decoration, Ewa Janczukowicz-Cichosz ekspertka zrównoważonego rozwoju oraz pomysłodawczyni powołania PPNT | Centrum Designu i jego kierowniczka w latach 2012 – 2018, Krystian Kowalski – założyciel KKID studio specjalizującego się w projektowaniu mebli, przestrzeni i kreowaniu wizerunku marek, Maja Ganszyniec – projektantka z kompleksowym podejściem do procesu projektowania, Piotr Grzybowski – projektant, autor wielu nagradzanych w Polsce i za granicą projektów meblowych – m.in. If design Award czy Must Have, Magdalena Hubka – projektantka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu Wydziału Grafiki Artystycznej oraz Ewa Chudecka – kierowniczka PPNT Gdynia | Centrum Designu i festiwalu Gdynia Design Days.

Redakcja magazynu ELLE Decoration od ponad 21 lat wspiera polskie wzornictwo, a Konkurs Młodzi na Start dla wielu laureatów stał się początkiem wielkiej kariery.

Pamiętaj prace można zgłaszać do 17 maja 2022 r. za pośrednictwem strony konkursowej: www.mlodzinastart.pl