Slider
wydarzenie
Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni
01 - 30.09.2019
Muzeum Miasta Gdyni
wstęp: bilety
Edukacja

Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni

Edukacja do kultury

Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni

Pobierz >>> Informator Wrzesień-skompresowany

W niedzielę 1 września o godz. 14:00 w ramach ogólnopolskich obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej serdecznie zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte” oraz otwarcie nowego modułu zmiennego: „Szpital przy placu Kaszubskim w czasie okupacji niemieckiej”.

Z okazji zbliżającego się Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, zapraszamy na wystawę Kino „Warszawa” i inne obiekty, które stały się biedronkami, zorganizowanej we współpracy z Instytutem Dizajnu w Kielcach. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 września o godz. 18:00. Ekspozycji towarzyszy prelekcja Malwiny Klimaszewskiej i Macieja Mokrosa pt. „Gwiazda Warszawa”, poświęcona bogatym dziejom obiektu, która odbędzie się 19 września o godz. 18:30.

Już 5 września gramy na żółto i na niebiesko! Tego dnia, o godz. 17:30 zapraszamy na spotkanie autorskie z Małgorzatą Sokołowską poświęcone najnowszemu albumowi książkowemu wyczerpująco traktującego o losach drużyny Arka Gdynia. Tymczasem 10.09 Małgorzata Sokołowska przybędzie do nas po raz kolejny, jednak tym razem aby opowiedzieć o niezwykłych, gdyńskich kobietach. Tego dnia w naszym Muzeum odbędzie się promocja książki autorki „Ciche bohaterki” (tom 2 z cyklu „Kobiety Gdyni”).

Ponadto, we wrześniu zapraszamy na wykłady towarzyszące naszej wystawie czasowej Barbara Hoff. Polskie Projekty Polscy Projektanci (12.09 godz. 18:00; 26.09 godz. 18:00) oraz wystawie plenerowej 75 zdjęć na 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego (18.09 godz. 15:00).

Na zakończenie ważna informacja dla nauczycieli i rodziców. Ośrodek Edukacji od września wprowadza nową ofertę edukacyjną dla szkół i przedszkoli. Powstała ona w oparciu o podstawę programową edukacji szkolnej, a warsztaty uwzględniają tematy z zakresu historii, sztuki, architektury oraz projektowania. Osobą odpowiedzialną za projekt jest Patrycja Wójcik (p.wojcik@muzeumgdynia.pl), a szczegóły dostępne są na stronie: www.muzeumgdynia.pl/EDUKACJA.