previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
Warsztaty wiankowe
16 - 17.06.2018
Towarzystwo Miłośników Gdyni
wstęp: bilety
Inne

Warsztaty wiankowe

Inne

GŁOSY TRADYCJI W GDYNI 

Warsztaty wiankowe

Krepinowe korony i wianki-autorskie warsztaty twórcze

Prowadzenie: Edyta Cieślik-Moczek 

Dzięki dofinansowaniu miasta Gdynia w 2018 Towarzystwo Miłośników Gdyni realizuje projekt Głosy Tradycji w Gdyni. Jeden weekend w miesiącu dedykujemy nauce śpiewu, tańca lub rękodzieła tradycyjnego polskiego.

W dniach 16-17 czerwca 2018 roku w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni odbędą się warsztaty rękodzieła.

Podczas  warsztatów  zapoznamy się z twórczością ludową regionu opoczyńskiego, porozmawiamy o roli koron i wianków w tradycji polskiej oraz zastosowaniu we współczesnej modzie i dizajnie. Każdy uczestnik stworzy swój własny projekt wianka. Czeka nas indywidualna praca, przygotowanie elementów koron i wianków, nauka łączenia poszczególnych elementów, prace dekoracyjne i wykończeniowe. Uwieńczeniem dwudniowych warsztatów będzie możliwość zrobienia sobie zdjęć, z wykorzystaniem powstałych prac a także przywiezionych przez prowadzącą strojów ludowych z regionu opoczyńskiego.

Kilka słów o prowadzącej:

Edyta Cieślik-Moczek– artystka, edukator sztuki, animator kultury, arteterapeuta, nauczyciel. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach na kierunku konserwacja rzeźby a następnie studia wyższe w Instytucie Plastyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, kierunek wychowanie plastyczne. Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę. Autorka projektów artystycznych, twórczych i edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i projekty z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w Skansenie Niebowo, ale także w ośrodkach w całej Polsce. Swoje doświadczenia i projekty prezetowała wielokrotnie na konferencjach naukowych i metodycznych. Uhonorowana statuetką “Złotej Estery” podczas II Kongres Opocznian w 2017r. za promowanie rękodzieła opoczyńskiego w Polsce i na Świecie.

 

Udział w warsztatach jest płatny: 50zł.

Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy przez formularz na stronie FB:  Akademia Głosów Tradycji

lub bezpośrednio w Towarzystwie Miłośników Gdyni

Kontakt: glosytradycji@gmail.com

Organizator: Towarzystwo Miłośników Gdyni (www.tmg.org.pl )

 

Warsztaty są realizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta Gdynia.