previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
Warsztaty śpiewu pieśni tradycyjnych ,,Pieśni wiosenne-suwal...
14 - 15.04.2018
Towarzystwo Miłośników Gdyni
Inne  Muzyka

Warsztaty śpiewu pieśni tradycyjnych ,,Pieśni wiosenne-suwalskie”

Inne, Muzyka

GŁOSY TRADYCJI W GDYNI

Warsztaty śpiewu pieśni tradycyjnych

„Pieśni wiosenne-suwalskie”

Prowadzenie: Marcin Lićwinko


Dzięki dofinansowaniu miasta Gdynia w 2018 Towarzystwo Miłośników Gdyni realizuje projekt Głosy Tradycji w Gdyni. Jeden weekend w miesiącu dedykujemy nauce śpiewu, tańca lub rękodzieła tradycyjnego polskiego.

W dniach 14-15 kwietnia 2018 roku w siedzibie TMG odbędą się warsztaty śpiewu tradycyjnego. Głównym celem zajęć jest przede wszystkim “rozśpiewanie” uczestników oraz zapoznanie się z różnorodnością tradycji muzycznych Suwalszczyzny. Poznamy pieśni rekruckie, liryczne, sobótkowe, śpiewane przy żniwach, na wesołą i smutną nutę, po polsku oraz w gwarze “dawniejszej”.


O prowadzącym:

Marcin Lićwinko z Rogożynka. Absolwent wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Animator kultury, realizuje działania na rzecz ochrony dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego w społecznościach wsi i małych miast. Śpiewak ludowy i badacz tradycji muzycznych Suwalszczyzny i Podlasia. Zajmuje sie popularyzacją śpiewu tradycyjnego poprzez prowadzenie warsztatów, jak i organizowanie różnorodnych działań artystycznych. Obszarem jego szczególnych zainteresowań jest pogranicze tradycji polskiej i tzw. Rusi Czarnej (obszar województwa grodzieńskiego Białorusi), na tych terenach przez szereg lat prowadził własne eksploracje w zakresie tradycyjnego repertuaru i wokalnej praktyki wykonawczej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Laureat Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.


Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć moc i radość ze wspólnego śpiewania, zarówno osoby początkujące, jak i kontynuujące przygodę ze śpiewem tradycyjnym.

Informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy na stronie FB Towarzystwo Miłośników Gdyni” oraz „Akademia Głosów Tradycji”

Zapisy ruszają 3 kwietnia.


Kontakt: glosytradycji@gmail.com

Udział w warsztatach jest płatny: 50zł.

Ilość miejsc ograniczona.

Organizator: Towarzystwo Miłośników Gdyni (www.tmg.org.pl )

Warsztaty są realizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta Gdynia.