previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
WAKACJE WARTE WSCHODU
03.07 - 28.08.2018
Muzeum Emigracji w Gdyni
wstęp: bilety
Edukacja

WAKACJE WARTE WSCHODU

Edukacja do kultury

WAKACJE WARTE WSCHODU! – CYKL WARSZTATÓW WAKACYJNYCH DLA DZIECI I RODZIN

 

KAŻDY WTOREK LIPCA I SIERPNIA | GODZ. 12.00 – 13.30 | MUZEUM EMIGRACJI W GDYNI – HOL PRZY KASIE

ZAPISY: warsztaty@muzeumemigracji.pl | KOSZT: 10 ZŁ (RODZEŃSTWO + 5 ZŁ)

 

Zapraszamy dzieciaki w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami do wspólnej podróży na wschód!

Podczas cotygodniowych warsztatów wakacyjnych odwiedzimy naszych najbliższych sąsiadów.

Poznamy bohaterów walczących ze smokami, zgłębimy tajniki sztuk pięknych i rzemiosła, a także odkryjemy piękno kryjące się w cyrylicy.

 

03.07 | ARTYSTYCZNE REWOLUCJE

Wciągniemy Was w geometryczną zabawę z rosyjskim malarzem, Kazimierzem Malewiczem. Podczas zajęć udowodnimy, że matematyka i sztuka mogą mieć ze sobą dużo wspólnego! Stworzymy małe instalacje artystyczne i umieścimy je w przestrzeni muzeum.

 

10.07 | HRECZKI I SASANKI WPLECIONE W WIANKI

Poznamy barwne elementy ukraińskich (i nie tylko!) strojów narodowych. Opowiemy o ich symbolice i pomożemy rozszyfrować, co oznaczają poszczególne kolory. Wspólnie zrobimy tradycyjne wianki, a stworzonymi z nich kompozycjami ukwiecimy przestrzeń portu.

 

17.07 | PIŁKA JAK RAZ W GRZE!

Piłkarskie emocje po mundialu w Rosji jeszcze nie opadły! Dołączcie do naszej MEGa drużyny! Spróbujemy też znaleźć osoby, którym można kibicować niekoniecznie w strzelaniu bramek. Przypatrzymy się barwom narodowym z całego świata. W końcu „mundial” znaczy światowy.

 

24.07 | KOTYGOROSZKO CO POKONAŁ SMOKA

Zagłębimy się w świat wschodnich baśni i legend. Poznamy bohaterów baśni z Rosji, Ukrainy i Białorusi, a na koniec stworzymy nowe opowieści inspirowane tymi tajemniczymi postaciami.

 

31.07 |  TOCZKA W TOCZKĘ? WCALE NIE, CZYLI WSCHODNIA RÓŻNORODNOŚĆ!

Zastanowimy się co może łączyć ludzi, którzy pochodzą z różnych krajów. Zapraszamy was do dyskusji, podczas której wysłuchamy Waszych pomysłów – co oznacza słowo wielokulturowość i jak poradzić sobie w całkiem nieznanym dotychczas miejscu.

 

07.08 | TALIZMANY ZNAD DNIEPRU

Zabierzemy Was w magiczny świat słowiańskich amuletów. Żarnuszka, Karmicielka czy Podróżniczka – każda z nich miała swoje wyjątkowe zadanie. Na warsztatach wspólnie wykonamy lalkę-motankę we współczesnej wersji.

 

14.08 | KRASNE CERKWIE  Z KIJOWA, MIŃSKA I MOSKWY

Czy wiecie co to są cerkwie? Podczas warsztatów dowiemy się jaką spełniają funkcje i dowiemy się więcej o ich architekturze. Może sami zostaniemy konstruktorami tych pięknych budynków?

 

21.08 | DAWAJ W TANY! PLĄSY Z CZAJKOWSKIM

Załóżcie wygodne buty i wytężcie słuch, bo zabierzemy Was w podróż w muzyczny świat kompozytora Piotra Czajkowskiego, twórcy „Jeziora łabędziego”. Będziemy tańczyć i bardzo aktywnie się bawić.

 

28.08 |  Привет! Привіт! Прывітанне! CZEŚĆ!

Polski język brzmi dosyć podobnie do rosyjskiego, ukraińskiego i rosyjskiego. Dlaczego więc wschodnie pismo jest tak różne od polskiego alfabetu? Na warsztatach poznamy różne litery cyrylicy, wybierzemy się też w teren w poszukiwaniu tych znaków w gdyńskim porcie.

Zajęcia odbywają się w różnych przestrzeniach Muzeum Emigracji w Gdyni w wakacyjne wtorki w godz. 12:00 – 13:30. Miejsce zbiórki: hol przy muzealnej kasie.

Obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl (prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku dziecka oraz numeru telefonu opiekuna).

Koszt: 10 zł za jedne zajęcia, rodzeństwo +5 zł, opiekunowie bezpłatnie. Liczba miejsc ograniczona.

 

WAKACYJNA STREFA TWÓRCZA – ZAPRASZA KAŻDEGO DNIA!

WTORKI I PIĄTKI: 12.00–15.00 | ŚRODY, CZWARTKI, SOBOTY I NIEDZIELE: 11.00–15.00 | WSTĘP WOLNY

Kreatywna zabawa czeka na was codziennie! Razem z edukatorem przez całe wakacje będzie można tworzyć własne arcydzieła inspirowane kulturą naszych wschodnich sąsiadów.

Zapraszamy dzieci z opiekunami – do strefy możecie dołączyć w dowolnym momencie. Wstęp wolny.