previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
TERRORYŚCI
23.02.2019
Gdyńskie Centrum Kultury
Jana z Kolna 25
wstęp: bilety
Teatr

TERRORYŚCI

Teatr

Rzecz dzieje się współcześnie, w którymś z krajów Ameryki Łacińskiej w okresie przewrotu politycznego. Trwa wojna domowa, skompromitowany reżim pułkownika Roblesa chwieje się, przewagę dzięki spektakularnym akcjom zbrojnym zaczynają zyskiwać partyzanci, którym przewodzi człowiek odważny, inteligentny, ale i przewrotny, stosujący w taktyce chwyty nieuczciwe. Wszystko w imię zwycięstwa i własnej kariery politycznego lidera. (Źródło: „Nowe sztuki”-biuletyn informacyjny Agencji Autorskiej nr 6/82)

Przerażający dokument naszych czasów, w których cynizm i nienawiść zastępują dobro i miłość. W tym spektaklu stawiamy kilka podstawowych pytań: Czy cel zawsze uświęca  środki? Czy można mówić i zmierzać do lepszego ustroju, stosując niemoralne środki działania? Czy dobro zmiany ustroju rozgrzesza zbrodnię?

– To bardzo dosadne ostrzeżenie o tym, że zło nie zastępuje dobra, tylko je niszczy. Jeżeli nie będziemy przeciwstawiać się temu złu, nie występować przeciwko niemu, to nie mamy z nim szans – zaznacza Konrad Szachnowski.

Gdyńskie Centrum Kultury

  1. Jana z Kolna 25

 

Bilety: 40/35 zł

 

Preferencje wiekowe: 15+

 

REALIZATORZY

Autor: Ireneusz Iredyński

Reżyseria: Konrad Szachnowski

Scenografia i kostiumy: Maria Szachnowska

 

OBSADA

Numer Jeden – Leszek Andrzej Czerwiński / Dariusz Majchrzak

Numer Siedem – Jerzy Górski

Minister – Krzysztof Stasierowski

Maria Schwartz – Aleksandra Lis

Bill Ladurie – Robert Włodarski

Milczący – Michalina Wojtysiak

 

PREMIERA 23.02.2019