Slider
wydarzenie
Teatralne Lato w Centrum
01.06 - 31.08.2019
Gdyńskie Centrum Kultury
wstęp: bilety
Muzyka  Teatr

Teatralne Lato w Centrum

Muzyka, Teatr
  • Run For Your Wife

Spektakl dzięki spontaniczności i żywiołowej fantazji całego zespołu ogląda się z przyjemnością – Trójmiasto.pl

Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta! Gdzieś pomiędzy ulicami Portową a Legionów w Gdyni żyje sobie pewien taksówkarz – człowiek jakich wielu, a jednak skrywa on pewną tajemnicę, która nieoczekiwanie wychodzi na jaw. Zapraszamy na najbardziej oblegany spektakl sezonu  -mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.

reż. Dariusz Majchrzak

Występują: Michał Cyran/Michał Zacharek, Alicja Stasiewicz/Karolina Żuk, Agata Mieniuk/Agata Wianecka, Jeremiasz Gzyl/Sławomir Mandes, Paweł Klowan, Łukasz Czerwiński/Tomasz Madej, Paweł Góralski/Filip Wójcik, Anna Podgórzak

Gdyńskie Centrum Kultury

czas trwania: 140 min z przerwą

bilety: 50 zł/45 zł

 

18.07.19, czwartek, godz. 19
19.07.19, piątek, godz. 19
20.07.19, sobota, godz. 19
21.07.19, niedziela, godz. 17

  • O co biega?

Dynamiczna komedia omyłek, relaksująca i pełna dowcipu rozrywka – Gazeta Wyborcza

Anglia. Małe miasteczko. Dom wielebnego pastora.  I Ona – Panna Skillon. Nadmiernie religijna i… zakochana w pastorze. A to dopiero początek zamieszania. Jeśli dodamy do tego kontrowersyjną żonę pastora – aktorkę, jej wuja biskupa, który jak na złość wpada z niezapowiedzianą wizytą oraz hitlerowskiego oficera, zbiega z obozu jenieckiego, wtedy zaczyna się prawdziwy bałagan. Nawet mało rozgarnięta acz wygadana służąca, mimo najszczerszych chęci, nie jest w stanie uratować sytuacji.

„O co biega?” to czarna komedia omyłek, arcy zabawny tekst i prześmieszne sytuacje. Gwarantowana kapitalna zabawa w gwiazdorskiej obsadzie.

reż. Tomasz Podsiadły

Występują: Ewa Błachnio, Urszula Kowalska, Natalia Siwiec, Michał Bronk, Paweł Klowan, Krystian Nehrebecki, Bartłomiej Sudak, Karol Włoch, Michał Zacharek

Gdyńskie Centrum Kultury

czas trwania: 90 min

bilety: 50 zł/45 zł

 

26.07.19, piątek, godz. 18
26.07.19, piątek, godz. 21:30
28.07.19, niedziela, godz. 16
28.07.19, niedziela, godz. 19:30

  • Zacznijmy jeszcze raz

Widownia pokładała się ze śmiechu! To farsa napisana inteligentnie i z wyczuciem humoru – Dziennik Bałtycki

Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech.  Wszystko to odnajdziecie w spektaklu „Zacznijmy jeszcze raz”. Komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf dla dwojga aktorów – Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej. Oboje doskonale czują się w komedii, uprawiają stand-up, parodię, improwizują i kochają kabaret. Ten spektakl stwarza im doskonałą okazję do żonglerki tymi wszystkimi formami.

„Zacznijmy jeszcze raz” nie jest kolejną kopią amerykańskiego sukcesu z Broadwayu. Ola Wolf z maestrią napisała sztukę o nas… bardzo bliską polskiemu widzowi, ciepłą i cholernie mądrą. Pewnie o tym, że zawsze (chociaż wstyd, cierpi nasze ego i nie wiadomo od czego zacząć) warto podjąć walkę o kogoś kto nas kocha… z wzajemnością.

Pamiętajcie – to poker mistrzów aktorstwa, nie wiadomo kto i co ma w kartach… i to jest piękne w tym spektaklu, i to jest piękne w życiu… dopóki trwa walka, dopóki nam zależy. Zagrają dla Was o najwyższą stawkę – MIŁOŚĆ.

reż. Tomasz Sapryk

 

Występują: Aldona Jankowska i Tomasz Sapryk

 

Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa

czas trwania: 75 min

bilety: 60 zł/50 zł

 

26.07.2019, piątek, godz. 17

26.07.2019, piątek, godz. 19:30

14.08.2019, środa, godz. 17

14.08.2019, środa, godz. 19:30

 

  • Czarna komedia – spektakl gościnny

Przedstawienie bardzo precyzyjnie wyreżyserowane, z dobrze poprowadzonym zespołem aktorskim, dowcipne, bez jakichkolwiek prób rozśmieszania publiczności za wszelką cenę – Teatr dla Wszystkich.

„Czarna komedia” autorstwa Petera Shaffera to jedna z najczęściej grywanych komedii na świecie. Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek.

Młody, dobrze zapowiadający się rzeźbiarz, staje przed podwójną życiową szansą. Tego samego dnia, w jego mieszkaniu ma się pojawić słynny milioner, koneser sztuki, zainteresowany kupnem jego prac, a także przyszły teść – groźny Pułkownik. Na obu powinien zrobić piorunujące wrażenie. Chcąc więc zaprezentować się jak najlepiej, pożycza z mieszkania nieobecnego przyjaciela stylowe meble. I pewnie wszystko poszłoby gładko, gdyby… nagle nie zgasło światło. Awaria wywołuje lawinę niespodziewanych zdarzeń. W ciemnościach spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilku, dość niespodziewanych gości.

reż. Tomasz Sapryk

Występują: Mateusz Damięcki/Lesław Żurek, Jan Wieczorkowski, Marieta Żukowska/Marta Wierzbicka, Elżbieta Jarosik, Andżelika Piechowiak/Anna Maria Jarosik, Tomasz Sapryk/Sebastian Konrad, Jacek Lenartowicz/Piotr Zelt, Jacek Kopczyński/Albert Osik

Gdyńskie Centrum Kultury

czas trwania: 120 min z przerwą

bilety: 100 zł/90 zł

 

2.08.2019, piątek, godz. 17
2.08.2019, piątek, godz. 20
3.08.2019, sobota, godz. 17
3.08.2019, sobota, godz. 20

 

  • Rewia – lata 20. lata 30.

„Rewia – lata 20. lata 30.” ani przez moment nie nuży, a umiejętności wokalne i taneczne zespołu Bałtyckiego Teatru Różnorodności budzą podziw – Trójmiasto.pl

Zapraszamy na czarowną rewię, gdzie pióra i brokatowe zwoje stworzą gustowną choreografię w takt dawnych szlagierów. Przeniesiemy się w czasy, gdy po Świętojańskiej sunęły Buick’i i Fordy, a eleganci glancowali wyjściowe pantofle pomadą marki India. Z radioodbiorników płynął głos Bodo i Fogga, a gdy żywiołowo tańczyła na scenie Loda Halama, zespoły Girls machały w takt nóżkami. Odtworzymy tamto nocne życie, eleganckie i nieskończenie żywe w naszych sercach.

reż. Tomasz Podsiadły

Występują: Agata Braun, Karolina Bryl, Paweł Denc, Anna Górna, Szymon Kowalski, Sylwia Ogryzek, Dorota Połom, Karol Roda, Joanna Sętkowska, Weronika Sprenger, Ewelina Stankiewicz, Helena Sutton, Monika Zawistowska

Gdyńskie Centrum Kultury

czas trwania: 70 min

bilety: 30 zł

 

8.08.2019, czwartek, godz. 19
9.08.2019, piątek, godz. 19
10.08.2019, sobota, godz. 19
11.08.2019, niedziela, godz. 17

 

  • Lekko nie będzie PREMIERA

„Nieco” większa różnica wieku w związku, czyli panie i panowie zauroczeni młodszymi partnerami.

 

Pewnego dnia kobiety przestają się za nami oglądać! Mówią per Pan, ustępują miejsca w autobusie…

 

„Lekko nie będzie” autorstwa Jean-Claude Islert’a to klasyka francuskiej komedii. Opowieść o miłości i szukaniu szczęścia na przekór konwenansom, ale też o tolerancji dla własnych wybryków i hipokryzji w ocenianiu innych.

 

Więc kiedy zdarzy się jedna, jedyna, która zerknie zalotnie, uśmiechnie się dwuznacznie… to wtedy tracisz dla niej głowę!

 

Stateczny wykładowca matematyki i rozwodnik Édouard romansuje ze swoją studentką Sarah, jego była żona Marion jest zakochana w młodszym partnerze, a córka Julie przedstawia rodzicom „troszkę starszego” narzeczonego Marco. Ten wąsaty „artysta” okazuje się prawdziwym lekkoduchem.

 

Tak zaczyna się prawdziwa lawina omyłek i absurdalnych sytuacji, komplikacji i rozwiązań, które kierują uwagę wszystkich w stronę… elektryka – imigranta ze wschodu, na którego można zrzucić wszystkie winy.

 

Ta sytuacja prędzej czy później może przytrafić się również Tobie!

 

 

Autor: Jean-Claude Islert

Reżyseria, opracowanie muzyczne: Tomasz Sapryk

Scenografia i tłumaczenie: Witold Stefaniak

Kostiumy: Małgorzata Zwolińska

Ruch sceniczny: Tomasz Borkowski

 

Obsada:

Édouard: Tomasz Sapryk

Marion: Małgorzata Sadowska

Sarah: Adrianna Dorociak / Paulina Lasota

Julie: Natalia Smagacka / Paulina Lasota

Marco: Sambor Czarnota

Dominik, inżynier elektryk: Jarosław Wojciechowski

Kobieta w zaawansowanej ciąży: Agnieszka Skibicka

 

Gdyńskie Centrum Kultury

bilety: 80 zł/70 zł / PREMIERA 100 zł

 

12.07.2019, piątek, godz. 19 – pokaz przedpremierowy

13.07.2019, sobota, godz. 16 – pokaz przedpremierowy

13.07.2019, sobota, godz. 19 – pokaz przedpremierowy

14.07.2019, niedziela, godz. 19 – PREMIERA

16.08.2019, piątek, godz. 19

17.08.2019, sobota, godz. 17

17.08.2019, sobota, godz. 20

18.08.2019, niedziela, godz. 17