previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
Styczeń w Muzeum Miasta Gdyni
02 - 31.01.2019
Muzeum Miasta Gdyni
wstęp: inne
Edukacja  Inne  Muzyka

Styczeń w Muzeum Miasta Gdyni

Edukacja do kultury, Inne, Muzyka

Z Nowym Rokiem, nowym krokiem. W myśl tej zasady Muzeum Miasta Gdyni już od stycznia zaskoczy wszystkich odwiedzających nowymi, nietuzinkowymi pomysłami, a także zapewni solidną dawką wykładów, oprowadzań kuratorskich i zajęć edukacyjnych.

STYCZEŃ 2019 w Muzeum Miasta Gdyni

Od początku roku 2019 Muzeum Miasta Gdyni inicjuje „Projekt Miasto” – siedmioletni cykl działań, który będzie się odbywać we wszystkich dzielnicach Gdyni. „Projekt Miasto” to liczne warsztaty, spotkania z mieszkańcami, badania społeczne oraz działania animacyjne – zarówno w instytucji jak i w przestrzeni miejskiej. W styczniu rozpoczynają się filmowe seanse związane z projektem (18.01.2019 – „The Place“) a także rusza akcja „Badacze Miasta” (26.01, 16:00), podczas której będzie można stać się wolontariuszem poszukującym niezwykłych miejskich historii związanych z teraźniejszością Gdyni.

25.01 odbędzie się premiera płyty „Gdynia 1988-2018″ wydanej przez Muzeum Miasta Gdyni wyjątkowego muzycznego album, będącego swoistym hołdem złożonym Trójmiejskiej Scenie Alternatywnej lat osiemdziesiątych przez współczesne, związane z Gdynią zespoły i muzyków. To również próba nowego spojrzenia na kultowy, wydany w 1988 roku, album Gdynia, który zawierał pamiętne nagrania formacji takich jak Pancerne Rowery, Bielizna czy Apteka. Podczas premiery wystąpi formacja Band A oraz Kiev Office – będzie to przyczynek do serii występów na żywo gdyńskich formacji w Muzeum Miasta Gdyni.

W styczniu będziemy również kontynuować cykle wykładów. 10 stycznia, w ramach cieszącego się ogromnym zainteresowaniem wydarzenia “Instrukcja obsługi dizajnu” dr Hubert Bilewicz opowie o międzywojennym dizajnie. 17 stycznia dyrektor Muzeum Miasta Gdyni, dr Jacek Friedrich, opowie o tajnikach warsztatu twórców pocztówek świątecznych z poprzedniego stulecia. Wykład nawiązywać będzie do naszej iście zimowej wystawy „Wesołych Świąt“, którą można podziwiać do końca lutego w przestrzeni muzeum.

Tylko do 20.01 można zapoznać się z niezwykłą wystawą Doroty Nieznalskiej pt. “Przemoc i Pamięć”. Ostatniego dnia ekspozycji odbędzie się kuratorskie oprowadzanie z udziałem samej artystki, która opowie o kulisach powstawania instalacji oraz o historiach kryjących się za prezentowanymi fotografiami.

Rozpocznij rok w Muzeum Miasta Gdyni!