Slider
wydarzenie
Rewia – lata 20. lata 30.
21.11.2018 - 27.01.2019
Gdyńskie Centrum Kultury
wstęp: bilety
Teatr

Rewia – lata 20. lata 30.

Teatr

TEATR

Zapraszamy na czarowną rewię, gdzie pióra i brokatowe zwoje stworzą gustowną choreografię w takt dawnych szlagierów. Przeniesiemy się w czasy, gdy po Świętojańskiej sunęły Buick’i i Fordy, a eleganci glancowali wyjściowe pantofle pomadą marki India. Z radioodbiorników płynął głos Bodo i Fogga, a gdy żywiołowo tańczyła na scenie Loda Halama, zespoły Girls machały w takt nóżkami. Odtworzymy tamto nocne życie, eleganckie i nieskończenie żywe w naszych sercach.

– W projekcie „Rewia – lata 20. lata 30.” wybraliśmy najbardziej znane i charakterystyczne utwory dla okresu przedwojennego. Łącznie jest to 17 przebojów, które składają się na całe przedsięwzięcie. Forma jest zdecydowanie mieszana – z jednej strony koncert, a z drugiej spektakl. Z jednej strony mamy teatr, inscenizowane historie, a z drugiej kolaż piosenek. Nie ma tu większej intrygi, a muzyka gra główną rolę. Dlatego mam nadzieję, że będzie to wspólne spotkanie widowni z piosenką. Myślę, że obecnie mamy również potrzebę powrotu do tamtego okresu – mówi Tomasz Podsiadły, reżyser sztuki. Czytaj więcej w „Dziennik Bałtycki”

UWAGA – spektakl 27 stycznia 2019 roku o godz. 17 gramy w ramach cyklu „Spektakl (nie tylko) dla rodziców”, czyli rodzice oglądają spektakl, a dzieci pod opieką animatorów spędzają miło czas w naszej kawiarni. Więcej szczegółów na naszej stronie.