previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
PREMIERA – I AM FOREIGNER. I AM MUSIC
14 - 30.06.2019
Teatr Gdynia Główna
Teatr

PREMIERA – I AM FOREIGNER. I AM MUSIC

Teatr

MOJA EMIGRACJA W MUZYKĘ

Reżyseria i choreografia:

JOSUÉ JOSEPH ORAZ PRZEMYSŁAW WERESZCZYŃSKI

 

14 i 15 czerwca godz. 19:00

 

Jak celnie pokazać zaskakujący i intrygujący obraz Polski widzianej oczami mieszkającego tutaj nowojorczyka z latynoskimi korzeniami?

W swoim niepowtarzalnym teatralno-tanecznym wydarzeniu „I am Foreigner, I am Music” Josué Joseph wykorzysta pełną energii mieszkankę salsy, bachaty, muzyki klasycznej i baletu nowoczesnego. W osobistej, tanecznej i pełnej humoru opowieści partnerować mu będzie tancerz Przemysław Wereszczyński, dołączą do nich również baletnica i wiolonczelistka. Ta „taneczna pocztówka z Polski” błyskotliwie odpowie także na istotne pytania – jak znaleźć element wspólny między różnymi kulturami i jak zaakceptować to co nas wyróżnia oraz czy muzyka i taniec pozwalają na zachowanie własnej tożsamości?

Wersja angielska:

Is there a way to show a surprising and intriguing picture of Poland as seen by a New Yorker of Latino descent?

In his unique theatrical and dance event “My emigration into Music” Josue Joseph will use an energetic mix of Salsa Bachata, classical music and modern ballet. In this personal and humorous tale he will partner up with Przemysław Wereszczyński, they will also be joined by a ballet dancer and a cellist. This “dance postcard from Poland” in a brilliant way will answer important questions: how to find common elements between different cultures, embrace that which makes each person unique, and if music and dance allow us to keep out identity.

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2302791349785125/

Informacje o twórcach:

Przemek Wereszczyński – eklektyczny tancerz, aktor, choreograf i dyplomowany pedagog tańca.  Inspirujący nie tylko ruchem, ale i charyzmą, i osobowością. Założyciel jednej z największej w Polsce szkół salsy „The Salsa Kings”. Choreograf „You Can Dance” w Polsce i na Ukrainie, „Tańca z Gwiazdami” i „Fabryki Gwizd”. Asystent głównego choreografa oraz tancerz filmu „Kochaj i tańcz”. Wice Mistrz Świata w Salsie, Mistrz Polski w Salsie, II Wice Mistrz Polski w zawodowym tańcu towarzyskim.

Josué Joseph – Nowojorski muzyk, wielokrotnie nagradzany kompozytor (ERS Salsa Grammy Award), producent, reżyser oraz dyrektor La Epoca, gdzie propaguje wiedzę o salsie, jej korzeniach, twórcach, odmianach i tworzących ją rytmach. Tańczy Mambo, Rumbę i Salsę. Jest synem Alfonso „El Panameno”, basisty legendarnych nowojorskich orkiestr, słynnej Ballroom Palladium, występującego z takimi artystami jak Tito Puente, Celia Cruz, Arsenio Rodriguez, Machito czy Johnny Pacheco! Obecnie mieszka w Polsce, prowadzi zajęcia w studiach tańca i na międzynarodowych festiwalach tanecznych.

I AM FOREIGNER. I AM MUSIC

MOJA EMIGRACJA W MUZYKĘ

Koncept: Josué Joseph

Reżyseria i choreografia: Josué Joseph oraz Przemysław Wereszczyński

Obsada: Josué Joseph oraz Przemysław Wereszczyński z zespołem

Muzyka: La Época i Josué Mastroianni

PREMIERA:

14 i 15 czerwca godz. 19:00

 

Bilety: 30/ 35 zł

 

Rezerwacja:

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna