previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
Nagroda Galion Gdyński 2017
Nominowani
16.04.2018
Gdyńskie Centrum Filmowe
Edukacja  Film  Inne   ...   

Nagroda Galion Gdyński 2017
Nominowani

Edukacja do kultury, Film/Foto, Inne, Literatura, Teatr

Znamy Nominacje do Nagrody Galion Gdyński za rok 2017!

Nagroda Artystyczna Prezydenta Galion Gdyński to wyróżnienie przyznawane od dwudziestu trzech lat dla artystów i animatorów kultury naszego miasta. Od 2005 roku Nagroda przyznawana jest także za najbardziej efektywne wspieranie przedsięwzięć kulturalnych.

Warto podkreślić, że tegoroczna liczba zgłoszeń kandydatur była znacznie wyższa niż w poprzednich latach, co każe wierzyć, że życie kulturalne w mieście rozwija się dynamicznie.

Laureatów tegorocznej Nagrody poznamy podczas uroczystej gali 16 kwietnia, o godzinie 18.00, w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Nominowani do Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdyni Galion Gdyński ‘2017:

Kreacja Artystyczna:

Krzysztof Babicki – za reżyserię spektaklu Kursk, Marcin Borchardt – za film dokumentalny Beksińscy. Album wideofoniczny, Paweł Huelle – za sztukę Kursk.

Animacja Kultury:

Michał Miegoń – za projekty animacyjne, Małgorzata Polakowska – za projekt teatralny z udziałem więźniarek; działania animacyjne w dzielnicach Pekin i Meksyk oraz Teatrze Gdynia Główna, Emilia Smentek – za kulturalne projekty i prowadzenie księgarni Vademecum.

Debiut Artystyczny:

Salcia Hałas – za powieść Pieczeń dla Amfy, Grzegorz Kujawiński – za reżyserię spektaklu Dzielny Kapitan Ahab, Grzegorz Mołda – za film Koniec widzenia, który walczył o Złotą Palmę w konkursie filmów krótkometrażowych na festiwalu w Cannes.

Mecenat Kultury:

Kopoczyński adwokaci i radcowie prawni − za wspieranie Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz szerzenie kultury poprzez samodzielną organizację licznych spotkań z udziałem naukowców i artystów, TREFL SA – za wspieranie projektów Centrum Kultury w Gdyni, VBW Engineering – za wspieranie Teatru Miejskiego w Gdyni.

Podczas gali zostanie ogłoszone również nazwisko laureata za całokształt twórczości.

Skład Kapituły Nagrody: przewodniczący wiceprezydent Marek Stępa; członkowie: Iwona Borawska, Włodzimierz Grzechnik, Karin Moder, Larry Okey Ugru, Roman Perucki, Maja Wagner, Jarosław Wojciechowski.