previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
Muzyczne projekty dla dzieci Gdyńskiego Centrum Kultury
16.10 - 18.12.2018
Gdyńskie Centrum Kultury
Jana z Kolna 25
wstęp: bilety
Edukacja  Muzyka  Teatr

Muzyczne projekty dla dzieci Gdyńskiego Centrum Kultury

Edukacja do kultury, Muzyka, Teatr

Muzyczne projekty dla dzieci Gdyńskiego Centrum Kultury

 

Poranki muzyczne dla rodzin z małymi dziećmi, popołudnia muzyczne dla starszych dzieci oraz „DźwiĘkoManiA” – koncerty dla grup szkolnych i przedszkolnych. Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza na swoje muzyczne wydarzenia w nowej siedzibie.

 

Wraz z przeprowadzką do nowej siedziby – Konsulatu Kultury przy ul. Jana z Kolna 25 – rozszerzamy naszą ofertę edukacyjną dla najmłodszych. Koncerty Małej Gdyńskiej Filharmonii przeznaczone dla dzieci do 6-go roku życia zostają w swojej dotychczasowej lokalizacji – w Sali Koncertowej Portu Gdynia przy ul. Rotterdamskiej 9. Do Gdyńskiego Centrum Kultury zapraszamy na popołudnia muzyczne rodziny ze starszymi dziećmi (w wieku 7-14 lat) oraz na edukacyjne koncerty dla grup przedszkolnych i szkolnych, dedykowane dzieciom w wieku 5-12 lat.

 

Mała Gdyńskie Filharmonia – poranki muzyczne dla dzieci w wieku do 6 lat – to projekt, który istnieje na muzycznej mapie Gdyni od pięciu lat. Został stworzony z myślą o najmłodszych melomanach. Dzięki różnorodnym i atrakcyjnym koncertom, muzykę klasyczną kocha i poznaje coraz więcej dzieci. Przez kilka lat na naszej estradzie pojawiły się niemal wszystkie grupy instrumentów, orkiestry symfoniczne, wokaliści, chóry, żywiołowi tancerze i balet.

 

Popołudnia muzyczne dla dzieci w wieku 7-14 lat to nasz nowy projekt, który pojawi się w Gdyńskim Centrum Kultury. W nowoczesnym i pięknym wnętrzu zaprezentujemy fantastyczne koncerty o różnorodnej tematyce, wzbogacone o dodatkowe efekty multimedialne.

 

„DźwiĘkoManiA” to nowy cykl edukacyjny, który będzie trwał od października do maja 2019 r. Dedykujemy go przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych w wieku 5-12 lat. Koncerty będą odbywać się cztery razy w miesiącu, w poniedziałki i wtorki w Gdyńskim Centrum Kultury.

 

Bilety do kupienia w kasie (Gdyńskie Centrum Kultury, ul. Jana z Kolna 25), CultureBox (ul. Świętojańska 30) oraz online. Szczegóły i bilety: www.gck.gdynia.pl.

 

  • Mała Gdyńska Filharmonia

 

Poranki muzyczne dla dzieci w wieku do 6 lat

Sala Koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9

Bilety: 12 zł/osoba, karnet na trzy koncerty: 30 zł

 

14 października 2018 r., niedziela, godz. 11:00

„Gala jubileuszowa. 5-lecie poranków muzycznych”

 

Z okazji 5-lecia naszej wspólnej przygody zapraszamy na jubileuszową galę. Nie zabraknie na niej muzycznych niespodzianek, dobrej zabawy i fantastycznych atrakcji. Znakomici muzycy zespołu Fractus Sextet i zaproszeni goście dostarczą wielu niezapomnianych, muzycznych przeżyć.

 

Wykonawcy:

Karolina Klawitter – sopran

Fractus Sextet w składzie:

Tomasz Jocz – fortepian, Andrzej Kacprzak – skrzypce, Karol Sokołowski – wiolonczela, Dawid Głowacki – klarnet, Beniamin Baczewski – gitara basowa, Grzegorz Lewandowski – perkusja.

 

25 listopada 2018 r., niedziela, godz. 11:00

„Przybyli ułani pod okienko z orkiestrą i śpiewem”

 

W listopadzie zapraszamy dzieci na patriotyczny koncert z orkiestrą w roli głównej. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości zabrzmią lubiane i znane pieśni. Ich wspólne wykonanie będzie świetną zabawą dla dzieci i rodziców.

 

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdyni,

Dyrygent Leszek Gołąb.

 

16 grudnia 2018 r., niedziela, godz. 11:00

„Świąteczny koncert w zimowej czapce”

 

W grudniu zapraszamy na świąteczne i zimowe piosenki w wykonaniu chóru No Saints. Młodzi artyści zaśpiewają nie tylko najpopularniejsze hity, ale również najpiękniejsze piosenki gospel.

 

Wykonawcy;

Chór No Saints,

Dyrygent Karolina Adamiak-Pruś.

 

  • Mała Gdyńska Filharmonia

 

Popołudnia muzyczne dla dzieci w wieku 7-14 lat

Gdyńskie Centrum Kultury, ul. Jana z Kolna 25

Bilety: 12 zł/osoba, karnet na dwa koncerty: 20 zł

 

14 października 2018 r., niedziela, godz. 14:00

„Folk and roll czyli muzyczna jazda bez trzymanki”

 

Nowy cykl zainaugurujemy pędząc muzyczną autostradą w świat. W szalonym tempie, ze znakomitym zespołem Zagan Acoustic – prawdziwymi wirtuozami – wyruszymy w różne muzyczne zakątki Polski, Europy i świata. Zaprezentujemy cztery wędrowne instrumenty; klarnet, akordeon, skrzypce i kontrabas.

 

Wykonawcy:

Zagan Acoustic:

Paweł Zagańczyk – akordeon, Joachim Łuczak – skrzypce, Dawid Głowacki – klarnet, Jarosław Stokowski kontrabas.

 

16 grudnia 2018 r., niedziela, godz. 14:00

„Perkusja i moc świątecznych megabitów”

 

W grudniu czeka Was świąteczny koncert z instrumentami perkusyjnymi w roli głównej.  Pojawią się instrumenty, na których gra się pałeczkami i takie, na których gra się rękoma. Jedne wydadzą określone dźwięki, które możemy zaśpiewać, inne będą wydawać stuknięcia i trzaski. Zapraszamy do wspólnej zabawy w świątecznych rytmach przy perkusji, gitarze i fortepianie.

 

Wykonawcy:

Ignacy Wiśniewski – band i wokal.

 

  • DźwiĘkoManiA

Nowy projekt muzyczny dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych w wieku 5-12 lat

 

Gdyńskie Centrum Kultury, ul. Jana z Kolna 25

Bilety: 15 zł/osoba

 

15 października, poniedziałek, godz. 9:00 i 11:00

16 października, wtorek, godz. 9:00 i 11:00

 

„Pan Tralaliński i jego mała orkiestra”

 

Koncert ma na celu zaprezentowanie dzieciom wierszy Juliana Tuwima do muzyki Witolda Lutosławskiego w aranżacji gdańskiego muzyka i kompozytora Beniamina Baczewskiego, na sopran, fortepian, skrzypce, wiolonczelę, saksofon, gitarę basową i perkusję. Głównym przesłaniem koncertu będzie przedstawienie sylwetki polskiego kompozytora i jego twórczości w

zaskakującej odsłonie. Będą to utwory, przygotowane przez młodych i kreatywnych artystów w oryginalnych aranżacjach. Bogaty skład zespołu muzycznego oraz oprawa koncertu dostarczy młodym słuchaczom wielu emocjonujących wrażeń.

 

Wykonawcy;

Karolina Klawitter-sopran

Fractus Sextet:

Tomasz Jocz – fortepian, Andrzej Kacprzak – skrzypce, Karol Sokołowski – wiolonczela, Dawid Głowacki – klarnet, Beniamin Baczewski – gitara basowa, Grzegorz Lewandowski – perkusja.

 

19 listopada 2018 r., poniedziałek, godz. 9:00 i 11:00

20 listopada 2018 r., wtorek, godz. 9:00 i 11:00

 

O berku, Oberku i tańcach narodowych”

 

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości zapraszamy na koncert patriotyczny w niezwykle widowiskowym i tanecznym charakterze. Gościć będziemy znakomity Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”. Dzieci poznają polskie tańce narodowe takie jak kujawiak, polonez, oberek, mazur i krakowiak wplecione w muzyczną opowieść o historii i dziejach naszego kraju.

 

Wykonawcy;

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”.

 

17 grudnia 2018 r., poniedziałek, godz. 9:00 i 11:00

18 grudnia 2018 r., wtorek, godz. 9:00 i 11:00

 

„Świąteczna bajka o Mozarcie i jego szpaku”

 

Zaśnieżony Wiedeń to naprawdę niezwykłe miejsce. Właśnie w tym mieście tworzył i komponował swoje dzieła Mozart – kompozytor rekordzista. Miał wielu przyjaciół ale najbardziej lubił szpaka, który towarzyszył mu w muzycznych koncertach i podróżach. Gdy nastały święta czekał go koncert w filharmonii. Czy uda się Mozartowi stworzyć odpowiednie dzieło? Zapraszamy na koncert i dobrą, świąteczną zabawę.

 

Wykonawcy:

 

Karolina Klawitter – sopran

Kamil Pękala – baryton

The Golden Gate String Quartet:

Gabriela Żmigrodzka – I skrzypce, Sabrina Stachel – II skrzypce, Anna Paluch – altówka, Katarzyna Gaszczyk – wiolonczela.