Slider
wydarzenie
Marzec w Muzeum Miasta Gdyni
04 - 31.03.2019
Muzeum Miasta Gdyni
wstęp: inne
Edukacja

Marzec w Muzeum Miasta Gdyni

Edukacja do kultury

Marzec kojarzy się ze zmienną pogodą ale i również z pierwszymi przejawami nadchodzącej wiosny, budzącą się do życia naturą. Nowe nadchodzi również od strony Muzeum Miasta Gdyni – bowiem w tym właśnie miesiącu Muzeum Miasta Gdyni zaskoczy zwiedzających nowymi ekspozycjami i bogactwem wydarzeń, które w interesujący, nierzadko nowatorski sposób łączą trzy dziedziny i pojęcia: historię, edukację i sztukę.

Już od 08.03, na wszystkich zainteresowanych sztuką i nowoczesnym, funkcjonalnym dizajnem, czekać będzie wystawa czasowa 11. Baltic Mini Textile Gdynia, podczas której zaprezentowane zostaną najlepsze i najpiękniejsze miniatury tkackie. Wystawa jest już tradycją Muzeum Miasta Gdyni, a kolejne jej edycje przyciągają tłumy zwiedzających, nie tylko z okolic ale i z zagranicy!

Muzeum Miasta Gdyni to również niebanalne wykłady. Z pośród nich warto wyróżnić prelekcje Huberta Bilewicza z cyklu Instrukcja Obsługi Dizajnu (14.03, 17:30). Na sam koniec miesiąca, 29.03, odbędzie się drugie spotkanie dotyczące siedmioletniego Projektu Miasto, czyli muzealnej akcji archiwizującej teraźniejszość Gdyni. Wspólnie postaramy się opisać i udokumentować współczesną dzielnicę Gdynia Cisowa.

W marcu jak zawsze odbędą się liczne oprowadzania kuratorskie, cieszące się ogromną popularnością zajęcia dla dzieci z opiekunem z cyklu „Pokład”, „Maszynownia” czy „Muzealne zmysły”, liczne zajęcia dla seniorów i bezpłatne seanse filmowe.

POBIERZ >>> Informator Marzec 2019 w Muzeum Miasta Gdyni presspack