previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
Luty w Muzeum Miasta Gdyni
04 - 28.02.2019
Muzeum Miasta Gdyni
wstęp: inne
Edukacja  Inne

Luty w Muzeum Miasta Gdyni

Edukacja do kultury, Inne

Luty: miesiąc krótki, iście zimowy, a jednak obfitujący w pierwsze zwiastuny wiosennego ciepła. Niezależnie od tego, czy pogoda będzie słoneczna, czy też deszczowa, każdy znajdzie wśród wydarzeń odbywających się w Muzeum Miasta Gdyni coś dla siebie.

Dla miłośników architektury modernizmu przygotowaliśmy nie lada niespodziankę z okazji Święta Niepodległości Litwy. Wystawa „Architektura optymizmu: Fenomen Kowna, 1914-1940”, której wernisaż odbędzie się 15.01, to wyjątkowy obraz miasta i jego budowniczych. To również szansa by przekonać się, jak wiele łączy Gdynię z Kownem. Dla fanów muzyki zaplanowaliśmy kolejny z koncertów promujących album wydany przez Muzeum Miasta Gdyni pt. „Gdynia 1988-2018”. 22.01 w muzealnym foyer wystąpi Tranq oraz Królestwo.

Tradycyjnie bogata jest również oferta dla seniorów: wykłady, spotkania, warsztaty z podstaw fotografii. Szczególne miejsce w kalendarzu zajmuje jednak historia – i to ta, sprzed 92 lat. 92-gie urodziny będzie obchodzić bowiem 10 lutego Gdynia – miasto z morza i marzeń.

Dla wszystkich mieszkańców i odwiedzających Muzeum przygotowaliśmy z tej okazji „Urodzinowy weekend Gdyni”. Oprócz specjalnie zaprojektowanej strefy edukacyjnej, związanej z Projektem Miasto, otworzymy nowy moduł wystawy stałej, powięcony postaci szczególnie zasłużonej dla rozwoju miasta – wójtowi Janowi Radtkemu. Z okazji 93-ciej rocznicy uzyskania przez Gdynię praw miejskich, ciesząca się wielką popularnością wystawa archiwalnych fotografii pt. „Na styku morza i lądu” od 08.02 zostanie zaprezentowana w Galerii Klif (do 15.03). Wstęp do Muzeum w weekend w dniach 8-10.02 jest bezpłatny.

>>> Informator Luty 2019 w Muzeum Miasta Gdyni