previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
Król David – LIVE!
31.01 - 02.02.2020
Teatr Gdynia Główna
wstęp: bilety
Teatr

Król David – LIVE!

Teatr

Teatr Gdynia Główna oraz Miasto Gdynia

 zapraszają na gościnny spektakl

Teatru Drugiej Strony z Krakowa

 Król David – LIVE!

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Jacek Bała

OBSADA: Sambor Dudziński

 

31 stycznia oraz 2 lutego 2020 godz. 19:00

 

„Król Dawid Live!” to monolog oparty na dwóch fabularnych filarach: z jednej strony biblijny przekaz o burzliwym życiu natchnionego psalmisty – króla Dawida; z drugiej – legenda o dybuku, niespokojnym duchu, biorącym w posiadanie ciało śmiertelnika na czas, póki rabin nie nakłoni go do wyjawienia swego imienia i nie każe wyjść przez mały palec u nogi opętanego.

Nawiedzony młodzieniec opowiada historię Dawida. Współczesność przeplata się w jego głowie się z epizodami biblijnymi. Słuchamy o skomplikowanych losach ludzi unieśmiertelnionych w Starym Testamencie, jakbyśmy czytali współczesną literaturę faktu, gdzie historie i pragnienia zwykłych ludzi przeplatają się z wielką polityką i teologią. Król Dawid – jedna z najwspanialszych postaci w dziejach Izraela – zmaga się własną nikczemnością, zawiścią, pożądliwością i świętością. Kiedy krzywdzi, krzywdzi bezlitośnie (pamiętacie Batszebę i jej męża, wysłanego na pewną śmierć?), kiedy kocha, robi to bezwzględnie, upodabniając się w miłości do swego Stwórcy, którego obecności doświadcza w swych pełnych emocji pieśniach.

 

Photography and Graphics

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1831950700271644/

 

Fragmenty recenzji:

– Perłą, bo trudno nazwać to perełką, było wszystko. I oszczędna scenografia, i muzyka, i ruch sceniczny, i pomysł, by pokazać aktora odartego ze wszystkiego, ale nie przekroczyć granic dobrego smaku – Sambor Dudziński w kilku scenach wyglądał tak, jak biblijny Dawid wyglądać chyba musiał. I jak Jezus Chrystus w najwspanialszych pietach, które powstały przez wieki.

 

Małgorzata Matuszewska – Gazeta Warszawska

 

– Nie będzie w tym przesady, jeśli nazwę Króla Dawida – Live! artystyczną hybrydą. Trudno bowiem jednoznacznie określić gatunek, którym posługuje się duet Bała-Dudziński. Monodram miesza się tu ze stand-up comedy, teatr piosenki z teatrem cieni, pantomima płynnie przechodzi w koncert. Zdaje się, że reżyser obrał sobie za cel pokazanie wszystkich talentów, które drzemią w Dudzińskim. Aktor wypada świetnie, niezależnie czy akurat śpiewa, gra, wygłasza liryczny monolog, czy opowiada dowcip.

Agnieszka Jedynak – Teatralia.pl

Photography and Graphics

Król David – LIVE!

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Jacek Bała

OBSADA: Sambor Dudziński

TEATR DRUGIEJ STRONY / KRAKÓW

 

31 stycznia 2020 godz. 19:00

1 lutego 2020 godz. 19:00

Photography and Graphics

Bilety: 35/40 zł

ZAPRASZAMY!!!

 

Rezerwacje:

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

 

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna