Slider
wydarzenie
Kochamy gdyńskie zabytki
15.02 - 25.03.2019
wstęp: inne
Edukacja  Inne

Kochamy gdyńskie zabytki

Edukacja do kultury, Inne

Kochasz Gdynię i wiesz jak pokazać jej najciekawsze oblicze? Fascynujesz się modernizmem i architekturą, a może po prostu lubisz wycieczki? Ruszył konkurs „Kochamy gdyńskie zabytki”, gdzie autor najciekawszej trasy szlakiem gdyńskich zabytków może wygrać 2000 złotych.
Nie trzeba być przewodnikiem turystycznym, wystarczy prześledzić lokalizację gdyńskich zabytków, przejrzeć mapę i pomyśleć, jaki szlak mógłby być najbardziej atrakcyjny dla turystów, którzy chcieliby zobaczyć oczami wyobraźni Gdynię sprzed lat. Miasto wspólnie z Narodowym Instytutem Dziedzictwa poszukuje ciekawych pomysłów na wycieczkę: zarówno pieszą, jak i rowerową, zajmującą od kilku godzin do nawet całego dnia.

„Kochamy gdyńskie zabytki” – tak nazywa się konkurs, na który zgłoszenia można przesyłać już od 15 lutego, a ostateczny termin nadsyłania propozycji mija 25 marca. Jak wziąć w nim udział? Wystarczy zarejestrować się w tematycznym serwisie www.zabytek.pl i stworzyć własną propozycję wycieczki po Gdyni, korzystając z listy obiektów zabytkowych znajdującej się na portalu – od modernistycznych kamienic po obiekty pamiętające początki miasta. Oprócz lokalizacji i trasy, warto pomyśleć też o zachęcających opisach, informacjach czy zdjęciach zabytków.
Zgłaszane wycieczki będą oceniane m.in. pod kątem atrakcyjności i wkładu własnego. Warto się postarać, bo dla autora najlepszej trasy przygotowano nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł. Fundatorem nagrody jest Miasto Gdynia.
Laureata poznamy 24 kwietnia, podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w gdyńskim Muzeum Emigracji.
Wszelkie pytania i uwagi dotyczące konkursu można kierować na adres e-mail: kontakt@zabytek.pl, natomiast więcej informacji na stronie internetowej, w zakładce konkursowej.

 

Szczegóły na: http://modernizmgdyni.pl/?p=4860