previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
Klub Filmowy zaprasza!
21 - 30.04.2018
Muzeum Emigracji
wstęp: bilety
Film

Klub Filmowy zaprasza!

Film/Foto

Program:

21 (sb.) – 25 (śr.) kwietnia, godz. 18:00 – DZIEWCZYNA WE MGLE (premiera!)

21 (sb.) – 25 (śr.) kwietnia, godz. 20:15 – NIE JESTEM CZAROWNICĄ

 

27 (pt.) – 30 (pn.) kwietnia, godz. 18:00 – TWARZ

27 (pt.) – 30 (pn.) kwietnia, godz. 20:00 – NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO


W dniach 1-3 maja Klub Filmowy będzie nieczynny.
Seanse wznawiamy 4 maja.

DZIEWCZYNA WE MGLE (premiera!)
21-25 kwietnia 2018, godz. 18:00

Bilety: 10 zł

reżyseria: Donato Carrisi
występują: Toni Servillo, Alessio Boni, Lorenzo Richelmy
szczegóły: kryminał/thriller, Francja/Niemcy/Włochy, 2017, 130 min.

W małej, odizolowanej od świata, górskiej mieścinie młoda dziewczyna wychodzi z domu do kościoła, ale nigdy tam nie dociera. Na miejscu zaginięcia pojawia się charyzmatyczny detektyw Vogel (Toni Servillo – „Wielkie piękno”), znany z przykuwania uwagi mediów. Kiedy poszukiwania nastolatki nie przynoszą rezultatów, bezpodstawnie kieruje swoje podejrzenia na nauczyciela literatury. Vogel ignoruje brak twardych dowodów i brnie w oskarżenia. Kiedy coraz trudniej jest ukryć matactwa w śledztwie, sprawa przyjmuje zupełnie inny obrót. „Dziewczyna we mgle” to ekranizacja powieści autora słynnego „Zaklinacza”, której reżyserii podjął się sam pisarz – Donato Carrisi.

NIE JESTEM CZAROWNICĄ
21-25 kwietnia 2018, godz. 20:15

Bilety: 10 zł

reżyseria: Rungano Nyoni
występują: Maggie Mulubwa, 

Henry B.J. Phiri
szczegóły: dramat, Francja/Wielka Brytania, 2017, 90 min.

Kilkanaście minut trwała w Cannes owacja na stojąco dla Rungano Nyoni i jej mrocznej baśni, której akcja rozgrywa się w Zambii. Uznana za czarownicę i jako sierota bezbronna wobec oskarżeń, dziewięcioletnia Shula zostaje wysłana do obozu dla wiedźm. Wykluczone ze wspólnoty, odizolowane kobiety zmuszane są do ciężkiej pracy i traktowane jako turystyczna atrakcja. Każda z czarownic ma przytwierdzoną do pleców białą szarfę – po to, by nie mogła odlecieć. W filmie taką szarfą jest realizm, za sprawą którego baśniowy, magiczny świat nigdy nie traci związki z rzeczywistością. Idealnie dawkowane egzotyka i swojskość, symbolika i obyczajowy konkret, a do tego spora garść poezji, szczypta humoru oraz zjawiskowa mała Maggie Mulubwa w głównej roli – to wszystko tworzy czarodziejską filmową miksturę, działającą jeszcze długo po wyjściu z kina.

NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO (premiera!)
27-30 kwietnia 2018, godz. 20:00

Bilety: 10 zł

reżyseria: Lynne Ramsay
występują: Joaquin Phoenix, Judith Roberts, Ekaterina Samsonov
szczegóły: dramat/thriller, Francja/USA/Wielka Brytania, 2017, 85 min.

Jej zniknięcie. Jego obsesje. Ich zemsta. Najlepsza rola męska (Joaquin Phoenix) oraz Najlepszy scenariusz (Lynne Ramsay) MFF w Cannes. Okrzyknięty kobiecą odpowiedzią na „Taksówkarza” film wybitnej reżyserki Lynne Ramsay („Musimy porozmawiać o Kevinie”). Pełen pasji i gniewu thriller, który zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą i mistrzowską grą Joaquina Phoenixa („Ona”, „Wada ukryta”, „Mistrz”). Całości dopełnia hipnotyzująca muzyka J. Greenwooda z zespołu Radiohead. „Nigdy cię tu nie było” to historia pełnego sprzeczności mężczyzny z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, podejmie się jednak jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

TWARZ (premiera!, Srebrny Niedźwiedź)
27-30 kwietnia 2018, godz. 18:00

Bilety: 10 zł

reżyseria: Małgorzata Szumowska
występują: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol
szczegóły: dramat, Polska, 2017, 91 min.

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród, m.in. Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie („Body/Ciało”). Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski („Body/Ciało”). Na południu Polski żyje młody mężczyzna – Jacek. Mieszka na wsi z siostrą i rodziną. Jest fanem zespołu Metallica. Ma długie włosy i wąsy, nosi skórzane spodnie i dżinsową kamizelkę z logo zespołu na plecach. We wsi mają go za dziwaka, w rzeczywistości jednak jest człowiekiem wesołym, kochającym ludzi, zwierzęta i wszystko co dookoła. Niedawno znalazł dziewczynę. Z Dagmarą planują wspólną przyszłość, zaręczyli się. Życie Jacka zakłóca nieszczęśliwy wypadek – podczas prac na budowie największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski, bohater – po upadku z dużej wysokości – traci swoją twarz. Po długim pobycie w szpitalu wraca do domu – z nową twarzą, bo ekipie lekarzy jednego ze śląskich szpitali udało się dokonać prekursorskiej operacji przeszczepu. Bohater na chwilę staje się gwiazdą mediów, choć jego nowej twarzy daleko do doskonałości. Wszystkiego musi uczyć się od nowa: jak mówić, jeść, uśmiechać się. Pomaga mu w tym siostra, która jako jedyna wciąż wierzy, że Jacek będzie szczęśliwy, niezależnie od tego jak wygląda. Fabuła filmu zainspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w Polsce – budową największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski w Świebodzinie i pierwszą w historii Centrum Onkologii w Gliwicach transplantacją twarzy w celu ratowania życia pacjenta. Ale to jedynie tło wydarzeń. Główny nacisk położony jest na stawianie pytań o tożsamość. Kim się jest, mając cudzą twarz?