previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
Klub Filmowy zaprasza!
15 - 27.06.2018
Klub Filmowy w Gdyni
wstęp: bilety
Film

Klub Filmowy zaprasza!

Film/Foto
15 (pt.) – 20 (śr.) czerwca, godz. 18:00 – SWEET COUNTRY (premiera!)

15 (pt.) – 20 (śr.) czerwca, godz. 20:00 – THELMA

22 (pt.) – 27 (śr.) czerwca, godz. 18:00, 20:00 – ZIMNA WOJNA

SWEET COUNTRY (premiera!)
15-20 czerwca 2018, godz. 18:00

Bilety: 12 zł / poniedziałek – 10 zł

 

reżyseria: Warwick Thornton
występują: Hamilton Morris, Bryan Brown, Sam Neill
szczegóły: western/dramat, Australia, 2017, 110 min.

 

Film doceniany na wielu światowych festiwalach, w tym nagrodzony specjalną nagrodą Jury na 74. MFF w Wenecji i nagrodą FIPRESCI na ubiegłorocznym Camerimage. “Sweet Country” to oparty na prawdziwych wydarzeniach western jednego z najbardziej cenionych australijskich reżyserów – Warwicka Thorntona („Samson i Dalila”). Akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku w małym mieście położonym na australijskim Terytorium Północnym. Bohaterem jest Sam – Aborygen w średnim wieku, który pracuje dla lokalnego kaznodziei – Freda Smitha. Pewnego dnia Sam zostaje wraz żoną i córką najęty do pracy przez niejakiego Harryego Marsha. Ten okazuje się złym człowiekiem, a jego coraz bardziej napięte relacje z Samem kończą się gwałtowną strzelaniną. Aborygen zabija białego w obronie własnej. W rezultacie staje się poszukiwanym przestępcą, zmuszonym do ucieczki z miasta wraz z ciężarną żoną. Ich śladem ruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera. Reżyser “Sweet Country” zaprosił do współpracy gwiazdy światowego formatu – Sama Neilla znanego publiczności z takich filmów jak „Jurassic Park”, „Fortepian” czy głośnego serialu „Peaky Blinders” oraz Bryana Browna – australijskiego aktora, który partnerował m.in. Nicole Kidman w filmie „Australia” i wystąpił z Tomem Cruisem w przeboju „Koktajl”.

THELMA
15-20 czerwca 2018, godz. 20:00

Bilety: 12 zł / poniedziałek – 10 zł

 

reżyseria: Joachim Trier
występują: Eili Harboe, Kaya Wilkins, Henrik Rafaelsen
szczegóły: dramat/thriller, Dania/Francja/Norwegia/Szwecja, 2017, 116 min.

 

Thriller Joachima Triera („Głośniej od bomb”, „Oslo, 31 sierpnia”, „Reprise. Od początku raz jeszcze”). Intrygująca i nieoczywista opowieść o nadprzyrodzonych mocach i najgłębiej ukrytych pragnieniach. Za kreację w „Thelmie” Eili Harboe odebrała, wręczone podczas ostatniego Berlinale, wyróżnienie w kategorii Młodzi obiecujący aktorzy europejscy. Początek studiów w Oslo to dla młodej kobiety początek nowego życia. Po raz pierwszy rodzi się w Thelmie miłość. Przeżywanie i uporządkowanie związanych z dorosłością emocji komplikuje nie tylko nieustająca kontrola ze strony rodziców – religijnych fanatyków. Okazuje się, że w Thelmie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły, które pozwalają bohaterce zmieniać i kształtować rzeczywistość. Siły te dają o sobie znać w chwilach, gdy Thelma przeżywa stres lub niepokój. Wkrótce zawładną ciałem i umysłem dziewczyny, zmienią życie jej i otoczenia. Czy wtedy Thelma stawi czoła pytaniom o własną tożsamość? Reżyser wciąga widza w poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, co leży u źródeł zachowania dziewczyny. I trzyma w napięciu aż do zaskakującego finału.

ZIMNA WOJNA
22-26 czerwca 2018, godz. 18:00, 20:00
29 czerwca – 4 lipca 2018, godz. 18:00

Bilety: 12 zł / poniedziałek – 10 zł

 

reżyseria: Paweł Pawlikowski
występują: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza
szczegóły: dramat, Polska/Francja/Wielka Brytania, 2018, 85 min.

 

Twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” jest… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

 

To film na Złotą Palmę – Tadeusz Sobolewski, Wyborcza.pl

 

Kot jest elegancki i powściągliwy. Kulig jest jak rozkołysane wahadło. Całkowicie przykuwa uwagę, iskrzy emocjami, zmiennym nastrojem i magnetyzmem niczym młoda Jeanne Moreau, albo europejska wersja Jennifer Lawrence – Guy Lodge, Variety