previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
Kino Letnie w Orłowie
02.07 - 07.08.2018
Plaża w Orłowie
wstęp: bilety
Film

Kino Letnie w Orłowie

Film/Foto

Kino Letnie na Scenie Letniej w Gdyni Orłowie

 

Wraz z początkiem lipca po raz ósmy na Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni startuje Kino Letnie w Orłowie czyli cykl wakacyjnych spotkań ze światowym kinem. W magicznym otoczeniu mola w Orłowie, z widokiem na morze i przy szumie fal zaprezentowane zostaną wybitne filmy światowego formatu. Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek oraz wybrane poniedziałki, od 2 lipca do 7 sierpnia. Łącznie zaprezentowanych zostanie 10 filmów we wtorki i wybrane poniedziałki wakacji.

Podobnie jak w latach ubiegłych wieczorne pokazy kina plenerowego w Orłowie poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na takich festiwalach jak: Cannes, San Sebastian, Wenecja, Berlinale czy Europejskie Nagrody Filmowe. Przez cały sezon odbędzie się dziesięć pokazów kina plenerowego na Scenie Letniej w każdy wtorek i wybrany poniedziałki.

 

Na otwarcie cyklu zaprezentowany zostanie „Tylko kochankowie przeżyją”, czarna komedia outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy „Broken Flowers”, „Truposza” i „Ghost Doga”, który tym razem zdaje się mówić – tylko ci, którzy potrafią kochać, przetrwają. W rolach głównych Tilda Swinton i Tom Hiddleston jako zmęczone setkami lat życia i zdegustowanymi tym, jak rozwinął się świat wampiry. Zobaczyć będzie można ubiegłorocznego zdobywcę Nagrody Jury w Cannes „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”), obraz bezwzględnej walki między dążącymi  do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości. W programie znalazły się również dwa najlepsze europejskie filmy roku 2017 i 2016, czyli fenomenalny „The Square” Rubena Ostlunda, czarna komedia która zdobył 5 statuetek Europejskiej Akademii Filmowej oraz Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Drugi z laureatów to „Toni Erdmann” Maren Ade, pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem, która podobnie jak „The Square” tyle, że rok wcześniej zdobyła pięć najważniejszych statuetek Europejskiej Nagrody Filmowej i była wielkim wydarzeniem festiwalu w Cannes.

Podobnie jak poprzednicy pięć statuetek, tyle że jednej z najważniejszych włoskich nagród filmowych Nastro d’argento zdobyło „Zwariować ze szczęścia” Paolo Virzi. To skrzyżowanie „Thelmy i Louise” oraz „Lotu nad kukułczym gniazdem” zrobiło furorę festiwalu w Cannes, gdzie film został pokazany w ramach sekcji Quinzaine des Réalisateurs.

 

Kino Letnie w Orłowie, to spotkania z kinem ze wszystkich stron świata: z kinem irańskiego spotkamy się przy filmie „Klient” Asghara Farhadiego, twórcy oscarowego „Rozstania”, który powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym. „Klient” otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego. Kolejny uznany tytuł z nieco egzotycznej części świata to brazylijski dramat „Jestem Rosa”, ciepło przyjęty na ubiegłorocznym festiwalu Berlinale wpisuje się w rosnący w siłę nurt feministyczny kina iberyjskiego.

Z nurt amerykańskiego kina autorskiego zaprezentowany zostaną: „The Florida Project” laureat nagrody amerykańskich krytyków, okrzyknięty przez nich najpiękniejszym filmem roku „The Florida Project” Seana Bakera, oraz „Plan Maggie” Rebecci Miller to romantyczna komedia o intelektualistach z Nowego Jorku, z rewelacyjną Gretą Gerwig („Frances Ha”) w roli głównej, która zaprezentowana była na festiwalach w Berlinie, Toronto i Sundance.

 

„Nasze wakacyjne pokazy ambitnego kina nad samym morzem są alternatywą dla sezonu hitów prezentowanych w tym czasie w multipleksach, wypełnieniem pewnej luki repertuaru kin studyjnych ale również okazją na nadrobienie zaległości, gdyż pokazujemy również filmy sprzed kilku lat.” – mówi Anna Kądziela-Grubman, selekcjoner i kurator projektu.

 

Nowością Kina Letniego w Orłowie w tym sezonie będą pokazy w również w poniedziałki, nie tylko we wtorki jak przez ostatnie lata.

 

Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godzinie 21.30

 

Wstęp 12 zł

 

Sprzedaż biletów na seanse filmowe bezpośrednio przed projekcjami oraz w przedsprzedaży online na tronie www.kinoletnie.info

 

PEŁEN PROGRAM:

 

02.07 / pn / Tylko kochankowie przeżyją, reż. Jim Jarmusch, USA

03.07 / wt / Niemiłość, reż. Andriej Zwiagincew, Rosja/Francja

09.07 / pn / Zwariować ze szczęścia, reż. Paolo Virzì, Włochy

10.07 / wt / Jestem Rosa, reż. Laís Bodanzky, Brazylia

17.07 / wt / The Florida Project, reż. Sean Baker, USA

23.07 / pn / Mężczyzna imieniem Ove, reż. Hannes Holm, Szwecja

24.07 / wt / Klient, reż. Asghar Farhadi, Iran/Francja

31.07 / wt / Toni Erdmann, reż. Maren Ade, Niemcy/Austria

06.08 / pn / Plan Maggie, reż. Rebecca Miller, USA

07.08 / wt / The Square, reż. Ruben Östlund, Szwecja/Dania

 

Więcej informacji:

www.kinoletnie.info