previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny
30.11 - 31.12.2018
wstęp: bilety
Teatr

Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny

Teatr

Teatr Gdynia Główna, zaprasza na premierę:

 

Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny na podstawie poezji barokowej

w reżyserii Idy Bocian

obsada: Mikołaj Prynkiewicz

PREMIERA:

30 listopada godz. 19:00

01 grudnia godz. 19:00

 

Spektakl dla dorosłych widzów!

„O czasy! O obyczaje!” chciałoby się zakrzyknąć cytując starożytnych. Czy jednak rzeczywiście współcześnie posługujemy się językiem dosadniejszym niż nasi przodkowie? Czy w pogoni za zaspokojeniem jesteśmy bardziej bezpośredni? Z tymi pytaniami, w brawurowej oprawie zmaga się monodram w wykonaniu Mikołaja Prynkiewicza oparty na wyjątkowych utworach polskiej erotycznej poezji barokowej.

Ten najbardziej pikantny w repertuarze gdyńskiego teatru spektakl odważnie balansuje na granicy teatru i happeningu, bada granice strefy komfortu widza, jednocześnie prezentując fascynującą mozaikę poezji barokowej w nieoczywistej i nowoczesnej interpretacji. Monodram przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych z jednej strony próbuje zachwycić soczystością rymów i lekkością barokowych metafor, a z drugiej może wywołać rumieńce i zakłopotanie dwuznacznymi skojarzeniami i zaskakującymi odniesieniami do współczesności. Mimo sowizdrzalskiej atmosfery „kupidynowej szkoły” okazuje się, że konfrontacja nowoczesności z barokiem ma intrygujący słodko-gorzki posmak.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/260375081292872/

 

Informacje o twórcach:

 

Ida Bocian – aktorka, reżyserka, scenarzystka, animatorka kultury. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Aktorka Teatru Stacja Szamocin, Teatru Stajnia Pegaza, Teatru Off de BICZ oraz Teatru Gdynia Główna. Prezes Fundacji Klinika Kultury, dyrektor i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna.

Mikołaj Prynkiewicz – absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie AST). W latach 2014-2016 student Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego (2017) oraz Prezydenta Miasta Słupska (2018) w dziedzinie kultury. Od 2018 roku etatowy aktor Państwowego Teatru Laki „Tęcza” w Słupsku. Realizuje także własne projekty twórcze z pogranicza tańca, teatru, performance’ u. „Agamemnon Gnida I” został zrealizowany w rodzinnym mieście po ukończonej edukacji akademickiej. Powrót po latach został potraktowany jako moment konfrontowania się z obrazem utrwalonym z dzieciństwa. Chcąc poznać słupszczan, ich marzenia twórca przeprowadził 40 wywiadów (około 60 godzin materiału dźwiękowego) i z opowieści mieszkańców stworzył wielogłosowy chór. Jedną z ostatnich realizacji Prynkiewicza jest performance „W niedzielę to ja chodzę na dancefloor”, który odbył się w centrum Słupska z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Wydarzenie trwało 12 godzin.

 

Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny

na podstawie poezji barokowej

Reżyseria: Ida Bocian

Obsada: Mikołaj Prynkiewicz

Światło: Marzena Chojnowska

SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

PREMIERA:

30 listopada godz. 19:00

01 grudnia godz. 19:00

 

Bilety: 30/35 zł

Rezerwacja:

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna