previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
Grudzień w Muzeum Miasta Gdyni
02 - 31.12.2019
Muzeum Miasta Gdyni
wstęp: inne
Edukacja

Grudzień w Muzeum Miasta Gdyni

Edukacja do kultury

Grudzień w Muzeum przepełniony będzie nie tylko magią Świąt, ale również historią Gdyni. Zapowiedzią obfitego harmonogramu wydarzeń niech będzie stare polskie przysłowie: „Jak się grudzień zaczyna, taka będzie cała zima”. Dla wielu z nas będzie to najprzyjemniejszy czas w roku, dlatego mamy nadzieję, że planowane warsztaty, oprowadzania kuratorskie oraz liczne wykłady towarzyszące wystawie „Dawno temu nad Bałtykiem” wprowadzą Państwa w niezwykłą atmosferę zbliżających się Świąt.

W ramach cieszącego się ogromnym zainteresowaniem cyklu „Podróże na emeryturze” zapraszamy na spotkanie „Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe” (5.12, godz. 16:00). Tego samego dnia o Tadeuszu Wańskim, kultowym gdyńskim piktoraliście, opowie nam Dariusz Małszycki (5.12, godz. 18:00). Z historią Cyganerii – najstarszej kawiarni artystycznej w Gdyni zapoznamy się na wykładzie z cyklu „Już widziane” (12.12, godz. 16:00). A już dzień później porozmawiamy o historii pierwszych lat Portu Gdynia (13.12, godz. 17:30).

W 2019 roku Muzeum Miasta Gdyni wydało nową edycję albumu pt. „Gdynia 1988-2018” z interpretacjami legendarnych utworów, wykonanych i zaaranżowanych w nowej odsłonie przez młodych gdyńskich artystów. Na zakończenie tego roku, w środę 11 grudnia zapraszamy na spotkanie z muzykami kolektywu Druga Fala, którego celem jest przypomnienie bogatego dorobku Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej. Spotkanie oraz koncert w Konsulacie Kultury rozpocznie się o godz. 19:00. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz muzyczny Kamil Wicik z Radio Gdańsk S.A.

Na zakończenie chcielibyśmy przypomnieć, że Muzeum Miasta Gdyni to także tradycyjne oprowadzania kuratorskie. Zapraszamy na wystawy: „Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w obiektywnie Romana Morawskiego” (01.12, 22.12), „Barbara Hoff. Polskie Projekty Polscy Projektanci” (8.12, 29.12) oraz „Gdynia – dzieło otwarte” (15.12). Oprowadzania odbywają się w każdą niedziele o godz. 14:00.

Daj się ponieść świątecznej atmosferze!

Pobierz program >>> Grudzień