Slider
wydarzenie
GŁOSY TRADYCJI W GDYNI
15 - 16.09.2018
Towarzystwo Miłośników Gdyni
wstęp: inne
Inne  Muzyka

GŁOSY TRADYCJI W GDYNI

Inne, Muzyka

„Pieśni na jesienne wieczory-lubelskie”

Warsztaty śpiewu tradycyjnego

Po wakacyjnej przerwie Towarzystwo Miłośników Gdyni ponownie zaprasza na cykl warsztatów poświęconych tradycji polskiej. Jeden weekend w miesiącu dedkujemy nauce śpiewu, rękodzieła lub tańca tradycyjnego.

W dniach 15-16 września 2018 roku w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni odbędą się warsztaty śpiewu tradycyjnego.

Prowadząca: Agata Harz.

Od ponad 20 lat zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu. Prowadzi autorski cykl nauki śpiewu głosem naturalnym „Wniebogłosy” który realizowała m.in. na Taborach, Festiwalach (np. Skrzyżowanie Kultur, Wszystkie Mazurki Świata, Akademia Muzyków Wędrownych, Dźwięki Północy, Klub Tyndyryndy Festiwalu w Kazimierzu) czy w ramach zajęć w Instytucie Kultury Polskiej UW.

W swoich projektach artystycznych, korzysta z różnych technik wokalnych, śpiewa polską i ukraińską muzykę tradycyjną in crudo oraz własną twórczość. Specjalizuje się w tradycyjnych pieśniach polskich, głównie z Lubelszczyzny, Podlasia i Mazowsza, wykonując także pieśni poleskie i serbskie.

Członkini zespołów: Bractwo Ubogich, Pies Szczeka, formacji Wędrowiec(I miejsce w konkursie Festiwalu Folkowego Polskiego Radia “Nowa Tradycja” w 2004 roku).
Fragment koncertu z kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Wojsławicach
podczas festiwalu Muzyki Wojsławickie
https://www.youtube.com/watch?v=Mi_dneLvzXU

 

Program:

Podczas dwudniowych warsztatów  będziemy pracować ze swoimi rezonatorami, oddechem a przede wszystkim poznamy pieśni z Lubelszczyzny, śpiewane dla przyjemności podczas pierzaczków, kędzielnic i wieczorynek. Będą pieśni o rutejce, Kozakach, kołysanki, historie o miłości i śmierci.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chciałyby rozwinąć swoje umiejętności głosowe, a poprzez śpiew regionalny dotrzeć do swoich korzeni . Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć moc i radość ze wspólnego śpiewania. Przygotowanie muzyczne nie jest wymagane.

Towarzystwo Miłośników Gdyni

Ul. Władysława IV 51

Gdynia

Udział w warsztatach jest płatny: 50 zł.

Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy ruszają w sobotę:  8.09.2018

Zapisy przez formularz na stronie FB:  Akademia Głosów Tradycji

lub bezpośrednio w Towarzystwie Miłośników Gdyni

Kontakt: glosytradycji@gmail.com

Organizator: Towarzystwo Miłośników Gdyni (www.tmg.org.pl )

Warsztaty są realizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta Gdynia.