previous arrow
next arrow
Slider

Gdynia po raz kolejny przyzna granty na działania w przestrzeni miejskiej

Inne

 Ruszył nabór ofert w konkursie na wdrażanie dobrych praktyk projektowych, organizowanym przez PPNT Gdynia | Centrum Designu. O dotację mogą obiegać się organizacje pożytku publicznego działające w obszarze projektowania i rewitalizacji.

 

Każdego roku Gdynia przyznaje dotacje organizacjom pozarządowym w otwartych konkursach ofert. Celem konkursu jest estetyzacja przestrzeni publicznej poprzez wprowadzenie w tkankę miejską wyjątkowych obiektów – wzorowych przykładów wzornictwa przemysłowego lub grafiki użytkowej. Realizacjom projektów z zakresu kształtowania przyjaznej przestrzeni miejskiej i wdrażaniu dobrych praktyk projektowych towarzyszą konsultacje społeczne, co pozwala nie tylko zmieniać wizualny obraz miasta, ale także integrować i wpływać na nawiązywanie pozytywnych relacji mieszkańców.

 

W zeszłym roku, w ramach konkursu, Stowarzyszenie Traffic Design, odświeżyło wygląd jednej z gdyńskich kamienic. Otrzymała ona nowy szyld oraz piękne wejście do bramy. W latach poprzednich ciekawą realizacją był zrealizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto miejski ogród dla mieszkańców dzielnicy Witomino. Natomiast w 2016 roku we współprac z Traffic Design, udało się zrealizować neonowy witacz w kształcie rybki, który pozdrawia przejezdnych ze szczytu bloku przy ul. Kaczewskiej 20 w Gdyni Redłowie.

Jakie realizacje czekają nas w tym roku?

 

Termin naboru ofert do tegorocznej edycji konkursu upływa 25 lutego. Na realizację projektów przeznaczono kwotę 100 000 zł. O wyborze projektów zadecyduje powołana przez Prezydenta Miasta Gdyni Komisja Oceniająca, która pod uwagę weźmie estetykę, jakość, trwałość i użyteczność proponowanych rozwiązań.

 

 

Więcej informacji na stronie www.centrumdesignu.gdynia.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

Kontakt:

Ewa Chudecka

e.chudecka@ppnt.pl

58 88 08 233