Slider
wydarzenie
Druga Fala
24.08.2019
wstęp: inne
Muzyka

Druga Fala

Muzyka

* GSA to skrót oznaczający Gdyńska oraz Gdańska Scenę Alternatywna. Na początku lat 80-tych XX w. na Wybrzeżu powstało aktywne środowisko muzyczne, zrzeszające również poetów oraz malarzy.
* Wspólna praca lokalnego muzycznego środowiska, MCK Gdynia i animatora Waldemara Rudzieckiego doprowadziła do wydania przez Tonpress płyty „Gdynia”, co było wyjątkowym wydarzeniem w skali krajowej – żadna lokalna scena nie doczekała się tak obszernego podsumowania.
* W styczniu 2019 roku Muzeum Miasta Gdyni wydało nową edycje tego albumu pt. „Gdynia 1988-2018”, z interpretacjami utworów z płyty “Gdynia” wykonanymi i zaaranżowanymi przez młodych gdyńskich muzyków
* W 1987 roku, podczas nagrania albumu „Gdynia”, powstało kilkadziesiąt utworów. Te, które nie zostały wydane na kultowej płycie, stały się zawartością kasety kompilacyjnej „Fala II”.
* W piątek 16.08 o 19:05, w muzycznym studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, gdyńscy muzycy, uczestniczący w nagraniu albumu “Gdynia 1988-2018”, zinterpretują na nowo muzyczną zawartość wydawnictwa „Fala II” (utwory m.in grup Bóm Wakacje w Rzymie, Konwent A, Po Prostu, Unrra, Pancerne Rowery) podczas koncertu “Druga fala”
* Nowe interpretacje dawnych gdyńskich nowofalowych utworów to dialog teraźniejszości z przeszłością i jednoczesne zachowanie od zapomnienia tych ponadczasowych, łączących wiele muzycznych stylistyk kompozycji i tekstów. W koncercie wystąpią również dzieci muzyków związanych z trójmiejską sceną alternatywną, m.in Jakub Kozak, Filip Baranow, Ksenia Kodymowska wraz z Jędrzejem Kodymowskim.

* Koncertu „Druga Fala” będzie można wysłuchać 16.08 na antenie Trójki – Program 3 Polskiego Radia pod częstotliwością 99,9 fm.
Początek koncertu: godzina 19:05
* Retransmisja koncertu w audycji Lista osobista Piotra Metza 24.08 o godzinie 19:00 na antenie Trójki – Program 3 Polskiego Radia o 19:00.
Skład:

Michał Miegoń (Kiev Office) – Śpiew, Gitara basowa
Maciej Werk (WERK) – Śpiew Weno Winter (Sautrus) – Śpiew, harmonijka
Emilia Pollock (Leśne Zwierzęta) – Śpiew, syntezator
Michał Andrys (Leśne Zwierzęta) – Śpiew, Gitara elektryczna, mandolina
Filip Baranow – Gitara elektryczna, samplepad
Jakub Kozak (Castlings, Pelvis) – Gitara elektryczna
Ksenia Kodymowska – Śpiew
Aleksandra Kobiela – Śpiew
Michał Tarkowski (State Urge) – Instrumenty klawiszowe
Paweł Rucki (Królestwo, Dule tree, Hadal) – Perkusja
Michał Jeziorski (Miastofonia) – Syntezator
* Gościnnie:
Jędrzej Kodymowski (Apteka) – Śpiew, Gitara elektryczna

Organizator koncertu: Trójka – Program 3 Polskiego Radia
Patroni medialni: Nowe idzie od morza, Dziennik Bałtycki, rock3miasto.pl, Hałasy i melodie, Soundrive, Klif Gdynia, Lizard Magazyn, Magazyn Together – rodzinna strona Trójmiasta, LupusUnleashed, Trojmiasto.pl, Roadhog Booking, Trójmiejska Encyklopedia Muzyczna