Slider
wydarzenie
Czerwiec w Muzeum Miasta Gdyni
01 - 30.06.2019
Muzeum Miasta Gdyni
wstęp: inne
Edukacja

Czerwiec w Muzeum Miasta Gdyni

Edukacja do kultury

Czerwiec w Muzeum Miasta Gdyni to przede wszystkim otwarcie nowej wystawy czasowej „Przekaz”, a także warsztaty, wykłady oraz spotkania z podróżnikami. W tym miesiącu nie zabraknie historii, sztuki, muzyki i edukacji, a jeżeli o edukacji mowa, to zaczynamy od Dnia Dziecka!

W ubiegłym roku odbyła się premiera książki o Kocie Antonim. Tym razem literatura również będzie miała swoją silną reprezentację. 1 czerwca o godzinie 13:00 rozpocznie się autorskie spotkanie z Elżbietą Pałasz oraz warsztaty wokół jej książki „Dobra Robota”.

Jak opisuje sama autorka we wstępie – jest to wyjątkowa pozycja związana z nietypowymi zawodami: „Po co ceramikowi gęsie pióro? Dlaczego farmerowi lepiej myśli się w polu? Co robią rybacy, kiedy czekają na wyciągnięcie sieci? Nie wiecie? No właśnie. My też nie wiedzieliśmy, dlatego zapytaliśmy. O swojej pracy opowiedzieli nam przedstawiciele 12 naprawdę ciekawych profesji”.

Przed spotkaniem autorskim odbędą się o godz. 11:00 warsztaty Maszynownia: Miasto – Zieleń poświęcone roli roślin w przestrzeni miejskiej. W jaki sposób zieleń wpływa na postrzeganie miasta? Najmłodsi poznają nieznane rośliny oraz florę nowoczesnego miasta i sami wejdą w rolę projektanta terenów zielonych!

7 czerwca zapraszamy fanów muzyki alternatywnej na ostatni koncert promujący płytę „Gdynia 1988-2018”. Z widokiem na miasto, na tarasie Muzeum Miasta Gdyni wsłuchamy się w dźwięki lasu. Zagrają dla nas Leśne Zwierzęta oraz drewnofromlas.

Już 8 czerwca w ramach wydarzeń towarzyszących Projektowi Miasto, zapraszamy mieszkańców dzielnic Cisowa oraz Działki Leśne na spotkanie sąsiedzkie do Muzeum w trakcie którego wymienimy się doświadczeniami, podsumujemy dotychczasowe działania i zaprezentujemy nasze plany dotyczące projektu.

W czerwcu żegnamy się z pokonkursową wystawą 11. edycji Baltic Mini Textile Gdynia. Dlatego już teraz serdecznie zapraszamy na ostatnie oprowadzanie po wystawie oraz wykład „Wiązanie mikro i makro”, który wygłosi przewodniczący jury prof. Włodzimierz Cygan.

Wspomniana we wstępie wystawa czasowa „Przekaz”, której wernisaż jest zaplanowany na 28 czerwca (godz. 18:00), będzie prezentowała działalność sceny w latach 80. ubiegłego wieku. Pokazuje narodziny kilkudziesięciu grup muzycznych, w tym tak znanych jak Apteka, Bielizna, czy Pancerne Rowery. Obok muzyki wystawa prezentuje archiwalne fotografie, projekty okładek płyt i plakaty m. in. Borysa Czernichowskiego, Mariusza Dunaja, Jacka Staniszewskiego oraz instalacje Marka Rogulskiego. Ekspozycję będzie można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni w dniach od 28 czerwca do 29 września 2019 r.

Pobierz >>> Informator Czerwiec_press2