previous arrow
next arrow
Slider
wydarzenie
Klub Filmowy
06 - 18.04.2018
Muzeum Emigracji
wstęp: bilety
Film

Klub Filmowy

Film/Foto

w dniach 30 marca – 4 kwietnia Klub Filmowy będzie nieczynny ze względu na przewidzianą świąteczną przerwę repertuarową. Seanse wznawiamy 6 kwietnia.

 

6 (pt.) – 11 (śr.) kwietnia 2018, godz. 18:00 – WIEŻA. JASNY DZIEŃ

6 (pt.) – 11 (śr.) kwietnia 2018, godz. 20:00 – TWARZ (premiera!, Srebrny Niedźwiedź)

13 (pt.) – 18 (śr.) kwietnia 2018, godz. 18:00 – NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO (premiera!)

13 (pt.) – 18 (śr.) kwietnia 2018, godz. 20:00 – TWARZ (premiera!, Srebrny Niedźwiedź) 

 


WIEŻA. JASNY DZIEŃ

6-11 kwietnia 2018, godz. 18:00

Bilety: 10 zł

reżyseria: Jagoda Szelc
występują: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska, Rafał Cieluch
szczegóły: thriller/psychologiczny, Polska, 2017, 106 min.

„Wieża. Jasny dzień” to debiut reżyserski Jagody Szelc, tegorocznej laureatki Paszportu „Polityki”. Na parę dni przed uroczystością Komunii Świętej – małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) i ich kilkuletnią córkę Ninę, odwiedza niecodzienny gość: niewidziana przez rodzinę od lat młodsza siostra Muli – Kaja (Małgorzata Szczerbowska), która jest biologiczną matką dziewczynki. Czy Kaja będzie starała się odzyskać dziecko? Rodzinie jej zachowanie wydaje się co raz bardziej dziwne. Co więcej, wokół dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Im bliżej kościelnej uroczystości, tym atmosfera między siostrami gęstnieje. Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny ważniejszy powód, dla którego Kaja wróciła. „Wieża. Jasny dzień” została nagrodzona podczas 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni Nagrodą za Debiut Reżyserski i Nagrodą za Najlepszy Scenariusz dla Jagody Szelc.

Zdumiewającym debiutem i zapowiedzią wybitnego talentu reżyserskiego jest dla mnie „Wieża. Jasny dzień.” Jagody Szelc. Z siłą filmów Yorgosa Lanthimosa, młoda absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi dotyka metafizyki poprzez perwersję, demonologię. Pierwsza komunia w jej filmie staje się ostatnim przystankiem wiary: w ludzi, w rodzinę, w świat. Dalej nie ma już niczego – Łukasz Maciejewski

 

Uważam film Szelc za jeden z najoryginalniejszych debiutów ostatnich lat w polskim kinie. Jego pokaz będzie wielkim wydarzeniem – Michał Oleszczyk

Opis i materiały dystrybutora Against Gravity


TWARZ (premiera!, Srebrny Niedźwiedź)

6-11 kwietnia 2018, godz. 20:00
13-18 kwietnia 2018, godz. 20:00

Bilety: 10 zł

reżyseria: Małgorzata Szumowska
występują: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol
szczegóły: dramat, Polska, 2017, 91 min.

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród, m.in. Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie („Body/Ciało”). Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski („Body/Ciało”). Na południu Polski żyje młody mężczyzna – Jacek. Mieszka na wsi z siostrą i rodziną. Jest fanem zespołu Metallica. Ma długie włosy i wąsy, nosi skórzane spodnie i dżinsową kamizelkę z logo zespołu na plecach. We wsi mają go za dziwaka, w rzeczywistości jednak jest człowiekiem wesołym, kochającym ludzi, zwierzęta i wszystko co dookoła. Niedawno znalazł dziewczynę. Z Dagmarą planują wspólną przyszłość, zaręczyli się. Życie Jacka zakłóca nieszczęśliwy wypadek – podczas prac na budowie największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski, bohater – po upadku z dużej wysokości – traci swoją twarz. Po długim pobycie w szpitalu wraca do domu – z nową twarzą, bo ekipie lekarzy jednego ze śląskich szpitali udało się dokonać prekursorskiej operacji przeszczepu. Bohater na chwilę staje się gwiazdą mediów, choć jego nowej twarzy daleko do doskonałości. Wszystkiego musi uczyć się od nowa: jak mówić, jeść, uśmiechać się. Pomaga mu w tym siostra, która jako jedyna wciąż wierzy, że Jacek będzie szczęśliwy, niezależnie od tego jak wygląda. Fabuła filmu zainspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w Polsce – budową największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski w Świebodzinie i pierwszą w historii Centrum Onkologii w Gliwicach transplantacją twarzy w celu ratowania życia pacjenta. Ale to jedynie tło wydarzeń. Główny nacisk położony jest na stawianie pytań o tożsamość. Kim się jest, mając cudzą twarz?

Opis i materiały dystrybutora Kino Świat


NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO (premiera!)
13-18 kwietnia 2018, godz. 18:00

Bilety: 10 zł

reżyseria: Lynne Ramsay
występują: Joaquin Phoenix, Judith Roberts, Ekaterina Samsonov
szczegóły: dramat/thriller, Francja/USA/Wielka Brytania, 2017, 85 min.

Jej zniknięcie. Jego obsesje. Ich zemsta. Najlepsza rola męska (Joaquin Phoenix) oraz Najlepszy scenariusz (Lynne Ramsay) MFF w Cannes. Okrzyknięty kobiecą odpowiedzią na „Taksówkarza” film wybitnej reżyserki Lynne Ramsay („Musimy porozmawiać o Kevinie”). Pełen pasji i gniewu thriller, który zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą i mistrzowską grą Joaquina Phoenixa („Ona”, „Wada ukryta”, „Mistrz”). Całości dopełnia hipnotyzująca muzyka J. Greenwooda z zespołu Radiohead. „Nigdy cię tu nie było” to historia pełnego sprzeczności mężczyzny z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, podejmie się jednak jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

 

Opis i materiały dystrybutora Gutek Film

 

 

 

MUZEUM EMIGRACJI

ul.Polska 1, Gdynia

tel. 58/ 661-89-73

e-mail: biuro@klubfilmowy.pl