Wernisaż wystawy Jerzego Edwarda Stachury „Samotność żeglowania” | 16.01.2018

Wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Edwarda Stachury
„Samotność żeglowania””

16 stycznia zapraszamy do Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety/Klub Marynarki Wojennej, ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni
na wernisaż wystawy malarstwa gdyńskiego artysty Jerzego Edwarda Stachury.

Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy !!!

MW plakat Jerzey Satchury

Jerzy Edward Stachura

O artyście Edward Stachura – artysta malarz, poeta i bard. Urodził się w Gdyni, całe dotychczasowe życie spędził na Grabówku.

Inspiruje się, twórczością Vincenta van Gogha. Wrażliwość twórczą miał w sobie od zawsze, jednak pasję do malarstwa odkrył w sobie będąc dorosłym mężczyznom. Przypadek sprawił, że rozpoczął nową przygodę, która szybko zmieniła się w sposób życia. Przebywając
w pracowni przyjaciela został zachęcony do stworzenia pierwszej pracy. Odważył się wykorzystać chwilę i od tamtej pory tkwi w twórczym nałogu, którego nie jest w stanie nasycić.

Obrazy pana Jerzego Stachury wypełnia odwaga i umiejętność łapania chwili. Są szybkie, ekspresyjne i pełne pasji. Emocje przejawiają się również w tematyce, które nawiązuje do najbliższego otoczenia. Inspiruje się ukochaną dzielnicą – Grabówkiem. Sięga po tematy związane z miastem i morzem, ilustruje swoją poezję.

Wystawa czynna będzie do 9 lutego. /Mała Galeria im. admirała floty Andrzeja Karwety, Klub MW, ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/ w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy !!!

LINK: Wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Edwarda Stachury „Samotność żeglowania””

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *