Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF! | 9-15.02.2018

Centrum wszechswiata GCFSpotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Premiera filmu dokumentalnego „Gdynia, Moje Miasto” uświetni urodziny Gdyni w Gdyńskim Centrum Filmowym. W repertuarze Kina Studyjnego GCF w tym tygodniu są między innymi włoskie filmowe hity, melodramat z Japonii oraz norweska opowieść familijna dla dzieci.

„Gdynia, Moje Miasto” to tytuł filmu dokumentalnego, jaki powstał z fragmentów archiwalnych amatorskich nagrań filmowych przekazanych przez mieszkańców Gdyni. – Film prezentuje perspektywę gdynian. Wypełniają go sceny z codziennego życia: spacery nad morzem, zabawy z dziećmi, spotkania rodzinne i towarzyskie, śluby, zabawy, przejażdżki samochodowe, a wszystko z miastem w tle – mówi reżyser, Jerzy Rados z Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Honorowy patronat nad projektem sprawuje Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. Premiera filmu odbędzie się w sobotę, 10 lutego, o godzinie 14.00 w Gdyńskim Centrum Filmowym, w sali Warszawa. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

 

Włoski komediodramat „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” był w 2017 roku filmem najchętniej oglądanym przez widzów Kina Studyjnego GCF. Jeśli ktoś go przegapił, może nadrobić zaległości w sobotę, 10 lutego. Dzień później przedpremierowo zaprezentowany zostanie najnowszy film tego samego reżysera pt. „The Place”. Osoby, które zamierzają zobaczyć oba filmy Paolo Genovese, mogą skorzystać z oferty promocyjnej. Przy zakupie biletów na miejscu, w kasie GCF, bilety na oba tytuły kosztują w sumie 20 zł, czyli 10 zł za film.

Wśród nowości w repertuarze Kina Studyjnego GCF jest japoński melodramat „Blask”, najnowszy obraz Naomi Kawase, autorki cenionego filmu „Kwiat wiśni i czerwona fasola”. Z kolei premierową propozycją dla najmłodszych widzów jest norweska opowieść familijna „Traktorek Florek”. Nadal można oglądać „Plan B”, najnowszy film Kingi Dębskiej, ze znakomitą obsadą. W filmie zagrali: Kinga Preis, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska, Marcin Dorociński, Krzysztof Stelmaszyk i inni.

Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl. Kino Studyjne GCF czynne jest codziennie. W Gdyńskim Centrum Filmowym przy Placu Grunwaldzkim na widzów czekają trzy nowoczesne sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Na miejscu działa filmowa kawiarenka FaBuła. Bilety kosztują kosztują 17 i 14 złotych (normalny/ulgowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *