Program współpracy z nauczycielami | 23.02.2018

Program współpracy z nauczycielami – pierwsze spotkanie

23 lutego 2018 r., godz. 16

Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1
Sala multimedialna

Wstęp wolny

 ME Program współpracy z nauczycielami

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza trójmiejskich nauczycieli i nauczycielki do twórczego współdziałania.

Program współpracy ma na celu stworzenie grupy zaangażowanych pedagogów, którzy w Muzeum znajdą przestrzeń do wymiany doświadczeń, a także będą mieli okazję skorzystać z oferty bezpłatnych szkoleń, zaprojektowanych specjalnie na potrzeby programu. Uczestnicy będą m.in. mogli podnieść swoje kompetencje w zakresie radzenia sobie z wyzwaniami, które są związane z procesami migracyjnymi.

 

– Planujemy zebrać grupę aktywnych nauczycieli, którzy cały czas chcą się rozwijać i poznawać nowe sposoby nauczania – mówi Ludwika Radacka-Majek, koordynatorka projektu.

 

Muzeum Emigracji w Gdyni stawia sobie za cel proponowanie swoim odbiorcom ambitnego i ciągle rozwijającego się programu dla uczniów i nauczycieli. Dział edukacji stara się na bieżąco reagować na konkretne potrzeby swoich odbiorców, dostosowując do nich swoją ofertę.

Program, który rusza 23 lutego, ma za zadanie zaangażować w działania tym razem nauczycieli. Uczestnicy będą rozmawiać o trendach w edukacji i nowych pomysłach na aktywności skierowane do uczniów, wymieniać się swoimi spostrzeżeniami i prowadzić twórcze dyskusje. – Chcemy wspólnie wypracować techniki, które będziemy wykorzystywać w codziennej pracy – mówi Anna Posłuszna, główna specjalistka ds. edukacji w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy zostaną oprowadzeni po wystawie stałej Muzeum Emigracji. Oprócz tego będą mogli się zapoznać z ofertą edukacyjną dla szkół, a także poznać założenia projekt i wspólnie zastanowić się nad jego rozwojem.

Nauczyciele i nauczycielki na szkoleniach i warsztatach m.in. poszerzą swoją wiedzę w tematyce antydyskryminacyjnej, nauczą się radzić sobie z przejawami dyskryminacji oraz dowiedzą się, jak wygląda nauka polskiego jako języka obcego.

Każdy uczestnik/uczestniczka otrzyma pakiet materiałów edukacyjnych. Wśród nich znajdzie się wydana przez Muzeum Emigracji w Gdyni książka pt. „Muzeum. Udostępnij!”, w której prezentujemy przykłady angażowania młodzieży w działania instytucji kultury.

Zapisy trwają do dnia 19.02: l.radacka-majek@muzeumemigracji.pl.

Więcej informacji: http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/program_wspolpracy

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *