Plastyk Miasta

Ruszyło badanie upodobań estetycznych mieszkańców Gdyni!

Pod adresem www.gdynia.pl/ankietakrajobrazowa w terminie od 5 kwietnia do 18 kwietnia br. można wyrazić swoją opinię na temat wyglądu przestrzeń publicznej.

Ponadto Laboratorium Innowacji Społecznych organizuje 2 wydarzenia towarzyszące. Zapraszamy 8 kwietnia 2016r. o godz. 17.00- 19-00 na bezpłatny wykład dr Michała Parzuchowskiego z SWPS, „Dlaczego pozwalamy na zaśmiecanie przestrzeni publicznej reklamami?”. Z uwagi na duże zainteresowanie, chęć udziału należy zgłosić pod adresem http://wykladreklamy.evenea.pl/ . Dnia 11 kwietnia o godzinie 17: 00 zapraszamy na debatę, której tematem będzie „Regulowanie estetyki przestrzeni publicznej”. Wezmą w niej udział między innymi: Jacek Piątek – Plastyk Miasta Gdyni, Jacek Wielebski – współzałożyciel Stowarzyszenia Traffic Design i kurator 6 edycji festiwalu oraz Jacek Kotarbiński – ekspert-praktyk z zakresu marketingu, innowacji i rozwoju. Również w tym wydarzeniu udział jest bezpłatny, po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnictwa pod adresem: http://debataestetyka.evenea.pl/. Podczas spotkań można będzie wypełnić interaktywną ankietę.

 

Serdecznie zapraszamy

screen

Zapraszamy do wzięcia udziału w internetowym badaniu upodobań estetycznych mieszkańców Gdyni

Od wtorku, 5 kwietnia 2016 roku, na stronie gdynia.pl/ankietakrajobrazowa dostępna będzie ankieta internetowa dotycząca upodobań estetycznych mieszkańców Gdyni. Badanie jest prowadzone przez Plastyka Miasta i Laboratorium Innowacji Społecznych w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 24 kwietnia 2015 r. „o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu ”, potocznie nazywanej „ustawą krajobrazową ”. Dzięki niej gminy uzyskały prawną możliwość określenia na swoim terenie „Zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń ”. Gdynia przystępuje właśnie do tworzenia projektu uchwały.

Badanie jest realizowane przez firmę StructView z PPNT Gdynia. Potrwa do poniedziałku 18 kwietnia 2016 r., a 28 kwietnia odbędzie się spotkanie warsztatowe interesariuszy w Gdynia InfoBox.

Badanie - Ustawa krajobrazowa

Miasto zachęca do składania wniosków do tzw. „Uchwały Krajobrazowej”

W związku z podjęciem przez Radę Miasta Gdyni Uchwały NR XIII/257/15 z dnia 28 października 2015r w sprawie „przygotowania projektu uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane”, Plastyk Miasta zaprasza Wspólnoty Mieszkaniowe, Zarządców Nieruchomości, przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych procesem kształtowania ładu przestrzennego naszego Miasta do składania swoich uwag, opinii i oczekiwań drogą mailową na adres plastykmiasta@gdynia.pl lub w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gdynia z dopiskiem: Plastyk Miasta, „Uwagi- Ustawa krajobrazowa”, termin składania wniosków – do 15.02.2016r.

plasty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *