Opis Spektakli SCENA LETNIA/DAR POMORZA 2017

Scena Letnia w Orłowie

Repertuar LIPIEC 2017: LINK

Repertuar SIERPIEŃ 2017: LINK

KOMEDIA OMYŁEK
William Szekspir

Komedia_Omyłekr

reżyseria: Tadeusz Bradecki

Ile zamieszania w życie społeczności mogą wprowadzić bliźniacy…? Komedia arcymistrza dramatu, w której dwóch, a właściwie czterech… rozdzielonych w dzieciństwie braci spotyka się po latach. Oczywiście, nie od razu wiadomo, kto jest kim, w związku z czym następuje seria zabawnych wydarzeń, pomyłek i nieporozumień, a wszystko oczywiście po to, aby dobrnąć do szczęśliwego finału.

czas trwania 100 minut, Bilety: 50 zł / 40 zł


JESTEŚMY NA WCZASACH
Wojciech Młynarski

Jestesmy_na_wczasach

reżyseria: Jarosław Kilian

Akcja dzieje się „na wczasach”, bo gdzieżby indziej, jeśli nie na naszej scenie w Orłowie. Są wakacje, plażowy entourage, Mewka, Szprota, Ratownik i Kierownik turnusu. A wśród nich nasz bohater, polski everyman, ten, który szuka miłości, przyjaźni, sensu. Spotykamy go, gdy jest „w wędrówce życia, na połowie czasu”. Ze znakomitych utworów Wojciecha Młynarskiego wyłania się świat, który znamy, który nas zaskakuje, ale który kochamy, bo przecież „jeszcze w zielone gramy”…

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Scena Letnia w Orłowie

czas trwania 75 minut, Bilety: 50 zł / 40 zł


JESZCZE BARDZIEJ ZIELONA GĘŚ
Konstanty Ildefons Gałczyński

Jeszcze_bardziej_zielona_gęś

reżyseria: Jarosław Kilian

Eksplodujące humorem i kolorem przedstawienie, będące zderzeniem mistrza pióra, jakim jest Konstanty Ildefons Gałczyński z wirtuozem nastrojowej muzyki – Grzegorzem Turnauem. Z pomocą tych wnikliwych i wrażliwych obserwatorów świata, reżyser Jarosław Kilian przeniesie nas w uroczy świat scenek Teatrzyku Zielona Gęś. Publikowane niegdyś na ostatniej stronie ”Przekroju” miniatury teatralno – kabaretowe z udziałem groteskowych i śmiesznych w swych działaniach postaci bawiły czytelników odzwierciedlając cechy Polaków w krzywym zwierciadle. Alojzy Gżegżółka, pies Fafik, Osiołek Porfirion, czy Profesor Bączyński cieszą niezmiennie do dziś. Nasz spektakl nosi tytuł Jeszcze bardziej Zielona Gęś, ponieważ zostaną w nim wykorzystane nieznane dotąd teksty Gałczyńskiego.
A zatem, Teatr Miejski w Gdyni ma zaszczyt przedstawić Jeszcze bardziej Zieloną Gęś.

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Scena Letnia w Orłowie

czas trwania 100 minut, Bilety: 50 zł / 40 zł


BÓG MORDU
Yasmina Reza

Bóg mordu

reżyseria: Tomasz Man

Niesamowity, zaskakujący, a miejscami nawet przerażający komediodramat, w którym tekst staje się pretekstem do wirtuozerskiej gry aktorów. Na jego podstawie Roman Polański nakręcił swój ostatni film, nieprzypadkowo zatytułowany Rzeź. Oto dwa małżeństwa spotykają się, by wyjaśnić nieporozumienie między ich nastoletnimi synami, wskutek którego jeden z nich stracił dwa przednie zęby. Zwyczajne spotkanie, nie wiadomo kiedy przerodzi się w piekło oskarżeń i wzajemnych pretensji, podczas którego bohaterami wyraźnie zawładnie tytułowy „bóg mordu”.

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Scena Letnia w Orłowie

czas trwania 100 minut, Bilety: 50 zł / 40 zł


SAMMY
Ken Hughes

Sammy

reżyseria: Andrzej Mańkowski

On ma talent, wyobraźnię i słabość do wyścigów konnych. Narobił sobie tym kłopotów, pilnie potrzebuje pieniędzy i zrobi wszystko, by je zdobyć. Nie ma żartów, idzie po niego macedońska mafia. Ona pięknie śpiewa i szuka prawdziwej miłości. Czy ją znajdzie, czy pomogą jej w tym angielska policja, Boney M, Lew i Blaszany Drwal…?
Co z tym wszystkim zrobić? Może po prostu… Zaśpiewaj to, Sammy!

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Scena Letnia w Orłowie

czas trwania 75 minut, Bilety: 50 zł / 40 zł


Dar Pomorza

IDĄC RAKIEM
Günter Grass

Idąc Rakiem

reżyseria: Krzysztof Babicki

Około 20 mil morskich od Łeby, ponad 40 metrów pod wodą, na dnie Bałtyku spoczywa wrak dawnego niemieckiego statku pasażerskiego „Wilhelm Gustloff”. W 1945 roku wypłynął on z portu w Gdyni w rejs ewakuacyjny, z tysiącami ludzi na pokładzie. Został zatopiony przez radzieckie torpedy tuż po wypłynięciu. Uratowało się niewielu. Wśród nich Tulla Pokriefke i jej syn, narodzony tej tragicznej nocy – bohaterowie Idąc rakiem. Katastrofa na każde z nich wpłynęła inaczej. Tulla wciąż pielęgnuje w sobie pamięć o niej, jej syn – przeciwnie – pragnie o wszystkim zapomnieć. Dopiero Konrad, wnuk Tulii, zainfekowany opowieściami babki, podejmuje – na swój sposób – temat bolesnych, wojennych wspomnień. Za pomocą internetu próbuje rozwiązać zagadki przeszłości i wymierzyć dziejową sprawiedliwość.

„Idąc rakiem” to fascynujący dialog współczesności z przeszłością. Pierwsza domaga się rozliczeń i wyjaśnień. Druga zaś czuwa przyczajona, by ostatecznie ujawnić swe okaleczone i zdeformowane oblicze. Skutki ich spotkania mogą okazać się dramatyczne, bowiem wobec odradzającego się zła, wszyscy jesteśmy tak samo bezradni.

Spektakl „Idąc rakiem” grany jest na Darze Pomorza, który znajduje się przy Nabrzeżu Pomorskim, Al. Jana Pawła II (przedłużenie Skweru Kościuszki).

29 czerwca 2017, z okazji 85 urodzin Güntera Grassa na Darze Pomorza miała miejsce galowa premiera przedstawienia „Idąc rakiem” w adaptacji Pawła Huellego i reżyserii Krzysztofa Babickiego. Gościem specjalnym był Sam Autor. Po spektaklu dziękował realizatorom, rozmawiał z aktorami, podpisywał książki i egzemplarze. Licznie zgromadzeni goście przyjęli go bardzo ciepło.

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Dar Pomorza

czas trwania 90 minut, Bilety: 70 zł / 60 zł


KURSK
Paweł Huelle

Kursk

reżyseria: Krzysztof Babicki

Inspirowana faktami wstrząsająca historia katastrofy, do której doszło w 2000 roku na Morzu Barentsa. Najnowocześniejsza łódź podwodna z napędem atomowym, na której doszło do wybuchu, zbyt długo pozostawała pod wodą. Ostatecznie wrak wyciągnięto z wody dopiero po upływie roku. Na pokładzie było 118 członków załogi. Nikt nie przeżył. „Kursk” to opowieść o ich ostatnichdramatycznych chwilach, o osobistych tragediach ich rodzin, przed którymi ukrywano fakty, a także o decyzjach władz i nieodwracalnych konsekwencjach tych decyzji.

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Dar Pomorza

czas trwania 90 minut, Bilety: 70 zł / 60 zł


ŻÓŁTA ŁÓDŹ PODWODNA
Paweł Huelle

Żółta_łódź_podwodna

reżyseria: Krzysztof Babicki

Legenda światowej muzyki rozrywkowej. The Beatles. I ich charyzmatyczny lider – John Lennon. Nieśmiertelne przeboje, skomplikowana przyjaźń i miłość, która zagroziła zespołowi. Czy wspomnienia rozmarzonych fanek czwórki z Liverpoolu pomogą rozwikłać tajemnicę ich sukcesu, rozpadu i jednej z największych zbrodni w branży muzycznej – zabójstwa Lennona?

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Dar Pomorza

czas trwania 90 minut, Bilety: 70 zł / 60 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *