„Muzyczne podróże po zakątkach Gdyni” | 21,22.10.2017 | wstęp wolny

MPPZG-logo-RGB-for-web

Zapraszamy na dwa kolejne koncerty Zespołu Wokalnego Simultaneo, które odbędą się w ramach nowego cyklu „Muzyczne podróże po zakątkach Gdyni”. Myślą przewodnią tego projektu jest realizacja koncertów w miejscach, które naszym zdaniem wyróżniają się swoim charakterem, architekturą, pięknem bądź znaczeniem dla mieszkańców Gdyni. Przy okazji realizacji naszych występów postaramy się przekazać słuchaczom historie i ciekawostki związane z odwiedzanymi miejscami lub przybliżyć ważne role, które pełnią.

W inauguracyjnej edycji Muzycznych podróży po zakątkach Gdyni Zespół Wokalny Simultaneo odwiedził już lotnisko wojskowe w Babich Dołach podczas Morskiego Pikniku Lotniczego, a w najbliższym czasie wystąpi w Hospicjum św. Wawrzyńca w Oksywiu oraz kościele św. Mikołaja w Chyloni.

Wybór dzielnic, w których odbywają się koncerty (Babie Doły, Oksywie i Chylonia) koresponduje z obszarami listą obszarów objętych Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Gdyni.

Terminy i miejsca, w których odbędą się koncerty:

  • sobota, 21. października 2017, godz. 17:00 – Hospicjum im. św. Wawrzyńca, Sala kinowa, ul.Arenda Dickmana 7
  • niedziela, 22. października 2017, godz. 19:30 – kościół św. Mikołaja, ul. św. Mikołaja 1

 

Wykonawcy:

Zespół Wokalny Simultaneo

Soliści: Alicja Giętkowska-Liguz – sopran, Marta Studzińska – sopran, Marta Jundziłł – alt, Jan Suchorzewski – tenor, Mariusz Kowalski – baryton

Dyrygent – Karol Kisiel

Na oba wydarzenia obowiązuje wstęp wolny


Zespół Wokalny Simultaneo

Zespół Wokalny Simultaneo to grupa, której centrum zainteresowań stanowi muzyka dawna – zwłaszcza dzieła powstałe w epokach renesansu i baroku – oraz kompozycje współczesne. W repertuarze Simultaneo znajdują się jednak również utwory reprezentujące bardzo zróżnicowane gatunki stylistyczne. Na koncertach zespołu można usłyszeć więc muzykę cerkiewną, utwory sakralne i ludowe pochodzące z Estonii czy chansons XX-wiecznych kompozytorów francuskich.

Członkami Simultaneo są utalentowani i doświadczeni wokaliści, którzy rozwijali swoje umiejętności na studiach wokalnych, bądź w renomowanych chórach działających na terenie Trójmiasta.

Oprócz samodzielnie organizowanych wydarzeń, Simultaneo występuje również na koncertach będących częścią większych imprez i festiwali, takich jak Spotkania Młodych Wykonawców w Gdańsku, Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej w Gdańsku, Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat w Sopocie, Festiwal Muzyki Dawnej im. Piotra z Grudziądza czy Letnie Koncerty Organowe i Kameralne we Władysławowie.

Zespół Wokalny Simultaneo zdobył 1. miejsce i Złoty Dyplom w kategorii zespołów kameralnych na 27. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi oraz 3. miejsce i Złoty Dyplom w kategorii chórów kameralnych na V Gdańskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym.

W lipcu tego roku zespół wystąpił na prestiżowym, 24. Festiwalu Muzyki Dawnej w Haapsalu (Estonia).

Założycielem i kierownikiem artystycznym Zespołu Wokalnego Simultaneo jest Karol Kisiel.

 

Projekt finansowany przez Miasto Gdynia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *