LAUREACI NAGRODY ARTYSTYCZNEJ PREZYDENTA GDYNI GALION GDYŃSKI ZA ROK 2015


DSC_5906

Oto tegoroczni laureaci: 

Kategoria: Kreacja Artystyczna: Grzegorz Chrapkiewicz-aktor, reżyser, pedagog. W 2015 roku Grzegorz Chrapkiewicz z powodzeniem zrealizował kolejny spektakl na deskach gdyńskiego Centrum Kultury. W kwietniu odbyła się premiera „Napisu” Géralda Sibleyrasa. Realizacja z udziałem znanych trójmiejskiej publiczności aktorów, m.in. Magdaleny Smuk, Ewy Gierlińskiej, Rafała Ostrowskiego i Andrzeja Śledzia, spotkała się z gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki.

Kategoria: Animacja Kultury: Ewa Ignaczak i Ida Bocian-8 premier, 53 spektakli dla dzieci i długa lista zrealizowanych projektów kulturalnych, tak wyglądał rok 2015 w Teatrze Gdynia Główna, założonym i kierowanym przez  Ewę Ignaczak i Idę Bocian. Teatr Gdynia Główna słynie jednak nie tylko z działalności teatralnej. Duża część projektów skupia się na działaniach animacyjnych i edukacyjnych dla dzieci, dorosłych, jak i kadry kultury.

Kategoria Mecenat: Remontowa Lighting Technologies laureatami-wykonanie kompleksowego i nowoczesnego oświetlenia zewnętrznego statku – muzeum „Dar Pomorza”, a w szczególności jego masztów, przyczyniła się do efektownego wyróżnienia jednego z najbardziej atrakcyjnych zabytków Gdyni.

Całokształt twórczości: Andrzej Śledź-absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1983). Solista Teatru Muzycznego, w zespole od 1984 roku. Aktor, autor scenariuszy, współtwórca Teatralnika „Antrakt”, gdzie regularnie zamieszcza felietony. Jego hobby to krótkie formy wierszem, wspomniane wyżej przekłady oraz gra na instrumentach perkusyjnych.

Laureatów wyłoniła Kapituła Nagrody w składzie: przewodniczący Marek Stępa; członkowie: Maja Wagner, Karin Moder, Larry Okey Ugwu, Iwona Borawska, Jarosław Wojciechowski.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *