LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: CUDAWIANKI 2017 – 10 EDYCJA!

Wydarzenie „LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: Cudawianki” inauguruje sezon letni w Gdyni po raz 10. Miasto Gdynia – organizator imprezy zaprasza na koncerty gwiazd oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej aktywizujących szerokie grono odbiorców. Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce 24 czerwca na Plaży Gdynia Śródmieście oraz w centrum miasta.

SCENA CUDAWIANKI – serce wydarzenia od lat prezentuje przede wszystkim artystów związanych z szeroko pojętą muzyką alternatywną. W tym roku z przyjemnością ogłaszamy koncerty wybitnych przedstawicieli polskiej muzyki elektronicznej. Na tej samej scenie wystąpią SMOLIK // KEV FOX oraz KAMP!. Koncerty zapowie Agnieszka Szydłowska.
SMOLIK // KEV FOX to dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania muzycznych granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Decyzja o nagraniu wspólnego albumu była naturalnym rozwinięciem współpracy Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa – brytyjskiego songwrittera. SMOLIK // KEV FOX to jeden z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa. Ich pierwszy singiel “Run” przez wielu uznawany jest jako utwór roku. Kolejne single to “Mind The Bright Lights” oraz “Regretfully Yours” z gościnnym udziałem Y (Bokka). W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii. 

KAMP! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych. Ich pojawienie się na scenie dało początek całej fali młodych zespołów, które skutecznie wykorzystały siłę promocji, jaką dał internet. W 2012 roku ukazał się ich przełomowy debiut, zatytułowany po prostu „KAMP!”. Równocześnie z działalnością na polskim rynku, przyszedł sukces zagraniczny. Jako jedni z pierwszych, muzycy KAMP! zaczęli regularnie koncertować na zagranicznych festiwalach i imprezach showcase’owych. Mają za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape. KAMP! swój drugi album pt. „Orneta” z dnia na dzień, pod koniec października 2015. „Orneta” to płyta taneczna, ale i kontemplacyjna, melancholijna i porywająca jednocześnie. I jak zwykle w wypadku KAMP! nabiera nowych emocji podczas energetycznych koncertów. Latem 2014 KAMP! wydali materiał dla nowojorskiej wytwórni Cascine, stając się tym samym jednym z niewielu polskich zespołów tak mocno zaznaczającym swoją obecność na zachodnim rynku muzycznym.  Obecnie muzycy pracują nad trzecią płytą. Producentem materiału został Bartosz Dziedzic, współautor sukcesów Brodki („Granda”) i Artura Rojka („Składam się z ciągłych powtórzeń”). Premiera płyty planowana jest na jesień.

SMOLIK KEV FOX_small PROMO 2015

kmita_kamp_1

Na wszystkie wydarzenia – WSTĘP WOLNY!

 

KONTAKT dla mediów:

PR Manager

Katarzyna Smoła

pr@cudawianki.eu

 

www.cudawianki.eu

www.facebook.com/CudaWiankiGdynia

 

Organizator: Miasto Gdynia
www.gdynia.pl

www.gdyniakulturalna.pl
#wGdyni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *