Lato na Patio + Kino Studyjne GCF

Termin

28 maja 2021
03 czerwca 2021

Rodzaj biletu

Adres

Rusza Lato na Patio

Od początku czerwca aż do końca sierpnia Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza codziennie do spędzania wolnego czasu na charakterystycznym czerwonym patio na Placu Grunwaldzkim. W programie wakacyjnych atrakcji, jakie zaplanowano w tej otwartej przestrzeni, są seanse filmowe dla dzieci i dorosłych w Kinie Plenerowym, warsztaty artystyczne, zajęcia rekreacyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi. „Lato na Patio” to cykl wydarzeń kulturalnych adresowanych do mieszkańców Gdyni i Trójmiasta oraz turystów. 

W programie przedpołudniowych spotkań filmowych z dziećmi są polskie serie animowane, takie jak „Kaktus i Mały”, „Pamiętnik Florki”, „Przytul mnie” i wiele innych. W poniedziałki i środy o godzinie 10.00. Natomiast w każdy piątek o tej samej porze zaprezentowane będą kolejne odcinki serialu animowanego „Rodzina Treflików” opatrzone tłumaczeniem w języku migowym. Z najmłodszymi dziećmi warto wybrać się do Kina Plenerowego na Czerwonym Patio w soboty o godzinie 10.00. Wtedy będzie można oglądać wybrane odcinki bezdialogowej bajki „Bobaski i Miś”.

W ramach tegorocznego „Lata na Patio” pod chmurką, przy sprzyjającej pogodzie, będzie można oglądać pełnometrażowe filmy fabularne, prezentowane dwa razu w tygodniu. W każdy czwartek o godzinie 18.00 rozpocznie się seans filmowy z firmą Mayfly, a w sobotę o tej samej porze – projekcja przygotowana we współpracy z Aurora Films. W repertuarze m.in.:  „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „Kwiat wiśni i czerwona fasola”, „Ciao Italia!”, „Łowcy miodu” i inne. Na wszystkie plenerowe pokazy jest wstęp wolny. Na całe lato zaplanowano także warsztaty artystyczne, spotkania, zajęcia rekreacyjne. Program na www.gcf.org.pl

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF!

Przedpremierowy pokaz animacji „Skąd się biorą sny” oraz premiera kinowa filmu „Amatorzy”, w całości zrealizowanego w Trójmieście – to tylko niektóre atrakcje repertuaru Gdyńskiego Centrum Filmowego na nadchodzący tydzień.

We wtorek, 1 czerwca, Kino Studyjne GCF zaprasza dzieci wraz z rodzicami na przedpremierowy seans duńskiej przebojowej animacji pt. „Skąd się biorą sny”. To przygodowa opowieść o tym, co się dzieje w naszych głowach, kiedy śpimy i czy można zaprojektować cudzy sen. W repertuarze jest także nagrodzony Oscarem dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego „Co w duszy gra”. Historia jazzowego muzyka, który miał wielkie marzenia, ale brakowało mu poczucia sensu życia, może nie tylko zabawić dzieci, ale na poważnie dać do myślenia – dorosłym widzom.

Jedną z premier filmowych tego tygodnia są „Amatorzy” w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej, opowiadający o amatorskim teatrze „Biuro Rzeczy Osobistych”, złożonym z aktorów niepełnosprawnych intelektualnie. Zdjęcia do filmu w całości realizowane były w Trójmieście, jesienią 2019 roku i wiosną 2020, między innymi w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w Teatrze na Plaży w Sopocie oraz w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. U boku aktorów amatorów w filmie zagrali: Anna Dymna, Małgorzata Zajączkowska, Roma Gąsiorowska, Wojciech Solarz, Mariusz Bonaszewski, a także Krzysztof Kowalewski, dla którego występ w „Amatorach” okazał się jedną z ostatnich filmowych ról. Na ekranie pojawiają się również Agnieszka Holland i Małgorzata Kożuchowska w scenach zarejestrowanych podczas gali kończącej 44. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W sobotę i niedzielę, 29 0 30 maja, można się też wybrać na pokazy przedpremierowe filmu „Minari”, z nagrodzoną Oscarem za drugoplanową rolę kobiecą południowokoreańską aktorką Youn Yuh-jung. To pełna ciepła i humoru szalona opowieść o koreańskiej rodzinie imigrantów, która chcąc spełnić swój „amerykański sen” przenosi się z Kalifornii do Arkansas. Głowa rodziny na miejscu pragnie założyć farmę, która zaopatrywałaby lokalnych sklepikarzy. Jego plan nie do końca budzi jednak entuzjazm pozostałych członków rodziny.

W repertuarze Kina Studyjnego GCF są też między innymi filmy: „Nomadland”, „Ojciec”, „Ludzki głos”, „Martin Eden”, „Świat, który nadejdzie”, „Wolka”. Szczegóły oraz możliwość zakupu biletu on line na stronie: www.gcf.org.pl. Kino działa w reżimie sanitarnym, zgodnie z którym w sprzedaży dostępna jest połowa miejsc na widowni, w każdej z trzech sal kinowych – Warszawie, Goplanie i Morskim Oku. Dzięki temu widzowie mogą zachować bezpieczny dystans. Wszystkich obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek.

Sala Warszawa

Piątek, 28 maja

Wtorek – Czwartek, 1-3 czerwca

Amatorzy  – 10.00

Co w duszy gra – 12.00

Druga połowa – 14.10, 20.30

Nomadland – 16.10, 18.20

Sobota – Niedziela, 29-30 maja

Amatorzy  – 9.45

Co w duszy gra  – 11.40

Nomadland – 13.50, 18.20

Minari (pokazy przedpremierowe) – 16.00

Druga połowa – 20.30

Poniedziałek, 31 maja

Amatorzy  – 10.00

Co w duszy gra – 12.00

Druga połowa – 14.10

Nomadland – 16.10, 18.20

Supernova  (pokaz  przedpremierowy) – 20.30

Sala Goplana

Piątek – Poniedziałek, 28-31 maja

Środa – Czwartek, 2-3 czerwca

Biuro detektywistyczne Lassieggo i Mai. Rabuś z pociągu – 10.20

Ojciec – 12.10, 18.40

Wolka – 14.20

Świat, który nadejdzie – 16.30

Amatorzy  – 20.45

Wtorek, 1 czerwca

Biuro detektywistyczne Lassieggo i Mai. Rabuś z pociągu – 10.20

Skąd się biorą sny (pokaz przedpremierowy) – 12.20

Wolka – 14.20

Świat, który nadejdzie – 16.30

Ojciec – 18.40

Amatorzy  – 20.45

Sala Morskie Oko 

Piątek – Czwartek, 28 maja – 3 czerwca

Martin Eden – 10.10

Nomadland – 12.50

Ojciec – 15.00

Ludzki głos – 17.10

Wolka – 18.50

Nocny konwój – 20.55