Klub ucho – koncerty | 8-16.12.2017

klub ucho copyul.Św. Piotra 2
81-347 Gdynia
e-mail: ucho@ucho.com.pl

Najbliższe koncerty:

8 grudnia 2017  – Farben Lehre, The Analogs
9 grudnia 2017 – Bisz & B.O.K
10 grudnia 2017 – Wszechmocne Granie: Malchus, I.N.D., Royal Age
14 grudnia 2017 – PRERCIVAL SCHUTTENBACH
16 grudnia 2017 – PODWÓRKOWI CHULIGANI, MOLLY MALONE’SN


koncert Ucho Farben Lehre, Analogs - grafikaFARBEN LEHRE, THE ANALOGS + DRAŻE
8 grudnia 2017, godz. 19:00

Klub Ucho – Św. Piotra 2, Gdynia
Bilety: 40/50 zł →
dostępne:
bilety elektroniczne: Interticket oraz CultureBox Gdynia, bilety kolekcjonerskie: Klub Ucho, Salon Muzyczny PULS, Spirit of Rock & Roll

8 grudnia zapraszamy na koncert, podczas którego zagrają dwie doskonale znane formacje polskiej sceny punkrockowej – Farben Lehre i The Analogs. W ramach supportu wystąpi zespół Draże.

            Zespół Farben Lehre powstał we wrześniu 1986 roku. Dotąd ukazało się 11 płyt studyjnych kapeli oraz liczne kompilacje. Farben Lehre wystąpiło na wielu festiwalach, m.in. w Jarocinie, na Hunterfest, Nie zabijaj, Basowiszcza Slavske-Rock-Fest czy Auxerre. Grupa kilkukrotnie zagrała na scenie Przystanku Woodstock, dając koncerty dla kilkusettysięcznej widowni. Ma na swoim koncie trasę koncertową we Włoszech, a także dwukrotny udział w prestiżowym Flingern Punk Rock Festival w Düsseldorfie. Oprócz tego regularnie pojawia się w Niemczech.

Płoccy muzycy występowali u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators, Anthrax, Biohazard, Inekafe, Dritte Wahl, Bad Manners, Haydamaky, Rasta Knast, Krays, Scarface, Oi Polloi i in. W ostatnich 10 latach Farben Lehre zagrało ponad 1000 koncertów, co sytuuje je w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów. Od 2004 roku grupa była pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast.

W grudniu 2013, nakładem Lou & Rocked Boys, ukazał się, ostatni jak dotąd, album formacji – „Projekt PUNK”, zawierający 20 klasyków polskiego punk-rocka. Skład został poszerzony o drugiego gitarzystę, Sebastiana Stańczaka, znanego wcześniej z zespołów Strajk i The Bill. 8 kwietnia 2015 roku ukazała się pierwsza oficjalna biografia zespołu – „Bez pokory”, napisana przez Kamila Wicika, pod redakcją Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Wojdy.

Muzyka Farben Lehre jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne, dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Żywiołowe koncerty, zawsze grane „na maksa”, to bez wątpienia znak rozpoznawczy zespołu.

            The Anlogs powstało w 1995 roku w Szczecinie i jest  obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Na swoim koncie posiada kilka płyt, zagrał setki koncertów, a takie utwory jak „Era Techno”, „Pieśń Aniołów” czy „Co Warte Jest Życie” zna każdy fan nie tylko punk rocka. Rok 2015 muzycy spędzili bardzo pracowicie, świętując swoje 20-lecie i występując ze zdwojoną intensywnością w klubach i na festiwalach na terenie całego kraju. Nie przeszkodziło to The Analogs w nagraniu kolejnego albumu zatytułowanego „Ostatnia Kołysanka”, który ukazał się nakładem Oldschool Records. Przez cały rok 2016 zespół grał koncerty promujące ten materiał. Poza utworami z nowej płyty publiczność mogła usłyszeć na też najbardziej znane piosenki ze wszystkich wcześniejszych wydawnictw.

Patronat: trojmiasto.pl


koncert Ucho Bisz BOK

BISZ & B.O.K
9 grudnia 2017, godz. 20:00

Klub Ucho – Św. Piotra 2, Gdynia
Bilety: 40/50 zł → dostępne: bilety elektroniczne: Interticket oraz CultureBox Gdynia, bilety kolekcjonerskie: Klub Ucho, Salon Muzyczny PULS, Spirit of Rock & Roll

            Podczas europejskiej trasy Bisz & B.O.K będziecie mogli usłyszeć specjalnie przygotowany na tę okazję przekrojowy set, zawierający najbardziej znane i lubiane utwory artystów. Począwszy od pierwszych płyt zespołu, poprzez kultowe streetsingle oraz utwory ze złotego „Wilka Chodnikowego”, po numery z „Labiryntu Babel” i nominowanego do Fryderyka „Wilczego Humoru”. Wszystko ułożone w mocny, energetyczny program, który grupa zagra w pełnym instrumentalnym składzie.

Bisz to raper, poeta, kulturoznawca oraz autor słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem i łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca Złotej Płyty za album „Wilk chodnikowy”, artysta roku 2012 magazynu „Aktivist”. Płyta „Labirynt Babel”, która została nagrana razem z macierzystym zespołem B.O.K, zadebiutowała na pierwszym miejscu listy sprzedaży OLIS oraz doczekała się wielu bardzo pozytywnych recenzji. Jego ostatni album – „Wilczy Humor”, nagrany z liderem zespołu Pustki – Radkiem Łukasiewiczem, została nominowana do tegorocznej nagrody muzycznej Fryderyki.

            B.O.K to ośmioosobowa grupa muzyków, indywidualności, artystów i instrumentalistów, poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop. To możliwie najkrótsza charakterystyka zespołu, którego jednak nie da się tak łatwo zaszufladkować lub przypisać do konkretnego nurtu muzycznego. Dziś B.O.K to jedyna formacja na polskiej scenie hiphopowej, która na stałe pracuje i koncertuje w tak szerokim instrumentalnym składzie. Jej koncerty to muzyczna uczta w wykonaniu liczącego siedem osób live bandu, który ma za sobą świetne przyjęcie na ważnych festiwalach, m.in. Off Festiwal, Coke Live Festiwal, Hip-Hop Kemp, Slot Art Festiwal czy Męskie Granie, a także na setkach koncertów w całym kraju i zagranicą. Wizytówką B.O.K jest sprawne poruszanie się po całym gatunkowym spektrum – od muzyki bitowej do ciężkich gitarowych brzmień, od klasycznych skrzypcowych motywów do jazzowych improwizacji.

Patronat: trojmiasto.pl


koncert Ucho Wszechmocne Granie - plakatWSZECHMOCNE GRANIE: MALCHUS, I.N.D, Royal Age
10 grudnia 2017, godz. 19:00

Klub Ucho – Św. Piotra 2, Gdynia
Bilety: 20 zł (dostępne bezpośrednio przed koncertem)

Wszechmocne Granie” to nowa cykliczna impreza, która będzie organizowana co roku w grudniu w Gdyni. Tegoroczna, a zarazem pierwsza, odsłona to „mocne uderzenie” spod znaku metalu i jednocześnie prezentacja nowych, jeszcze „świeżych” wydawnictw płytowych: Malchusowskiego „Ur” i IND-owskiego „Lucernarium”.

Podkarpacki MALCHUS jako metalowy kwartet działa nieprzerwanie od 13 lat, grając muzykę progresywno-metalową. W swoim dorobku posiada 5 wydanych płyt, w tym 3 zagranicą („Didymos” – Australia, „Caput Mundi” – Wielka Brytania, „The Evil House” – USA). Zespół zdobywał doświadczenie koncertowe na scenach klubów w całym kraju, jak również na festiwalach zagranicznych, takich jak „Elements of Rock” w Szwajcarii, „Rock for Eternity” w Holandii i „Fryfest” w Czechach. Aktualnie Malchus promuje płytę „UR”.

Trójmiejski rockowo-metalowy kwintet I.N.D., który ma na koncie 3 wydawnictwa: „Przyjdź” (2008), „In Nomine Dei” (2011) oraz „Lucernarium” (2017), zaprezentuje muzykę z elementami progresji – pełną pasji, tajemniczości, delikatności i zarazem mocy, przyprawioną etnicznymi frazami. Niebanalne teksty, melodyjne refreny, zmiany rytmu i tempa, gitarowe kawalkady, przestrzenne sola w połączeniu z żeńskim wokalem dają słuchaczowi możliwość zanurzenia się w bezkresną muzyczną podróż. Grupa zagrała wiele koncertów u boku takich artystów mocnego uderzenia jak 2Tm2,3, Luxtorpeda, a ostatni raz na Przystanku Woodstock 2017.

Podczas WszechMocnego Grania wystąpi także grupa z Warszawy – ROYAL AGE, która tworzy autorską, szeroko rozumianą muzykę metalową z przesłaniem. Zespół rozpoczął działalność na początku 2015 roku, a we wrześniu 2017 nagrał EP. Grupa łączy wiele gatunków muzyki metalowej. W jej twórczości najczęściej słychać wpływy muzyki doom metalowej, a miejscami trash i death metalu. Kapela miesza ciężkie brzmienia, kultywuje wartości chrześcijańskie, oddaje chwałę Bogu energetyczną bezkompromisową muzyką i poruszającymi tekstami.


koncert Ucho Percival Schuttenbach - plakat

PERCIVAL SCHUTTENBACH
14 grudnia 2017, godz. 19:00

Klub Ucho – Św. Piotra 2, Gdynia
Bilety: 35/45 zł → dostępne: bilety elektroniczne: online oraz CultureBox Gdynia, bilety kolekcjonerskie: Klub Ucho, Salon Muzyczny PULS, Spirit of Rock & Roll

            Percival Schuttenbach to doskonale znana grupa folk-metalowa, która ma na swoim koncie m.in. udział w soundtracku do „Wiedźmina 3″. 14 grudnia zapraszamy na koncert kapeli, który odbędzie się w ramach „Dziki Tur” i będzie zapowiedzią nowej fascynującej historii na nowym albumie zespołu.

Percival Schuttenbach to pierwsza, i powszechnie uznawana za najlepszą, grupa folk-metalowa w Polsce. Zespół kojarzony przede wszystkim z udziału w soundtracku do „Wiedźmina 3″ (w swojej medievalnej odsłonie). Potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Twórca ponad 8 albumów. Grupa ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w kraju – Diamentową Płytę za współautorstwo muzyki do projektu „Równonoc” – spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. Kapela zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach i inscenizacjach historycznych, jest twórcą licznych podprojektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Percival powstał w 1999 roku. Członkowie zespołu pochodzą z Lubina i Legnicy. Ogromne doświadczenie sceniczne, wyjątkowe scenografie, światła, udźwiękowienie, stroje i charakteryzacje to znak rozpoznawczy formacji. Dźwięki zespołu w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry „The Witcher 3 – Wild Hunt”. Percival, obok Marcina Przybyłowicza i Mikołaja Stroińskiego, został uhonorowany statuetką MocArta 2015! Grupa gościła na ekranach TV od Szwecji po Serbię, a jej fankluby można znaleźć w Brazylii i Chinach. Zespół w 2016 roku podpisał umowę wydawniczą z Sony Music Poland.

Patronat: trojmiasto.pl


koncert Ucho Podwórkowi ChuliganiPODWÓRKOWI CHULIGANI, MOLLY MALONE’S
16 grudnia 2017, godz. 20:00

Klub Ucho – Św. Piotra 2, Gdynia
Bilety: 29/35 zł → dostępne: Interticket oraz CultureBox Gdynia

            16 grudnia w Klubie Ucho w Gdyni odbędzie się koncert z okazji 20-lecia Podwórkowych Chuliganów, doskonale znanych na polskiej scenie punk i ska. Tego dnia zagra też zespół Molly Malone’s, łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem.

PODWÓRKOWI CHULIGANI (ska, punk | Płock)

Firma dobrze rozpoznawana na krajowej scenie punk i ska od wielu lat. Zespól doskonale znany fanom za sprawą niezliczonej ilości hitów, którymi naszpikowane są kolejne wydawnictwa grupy. Swój pierwszy album o tytule „Powrót na ulicę” Podwórkowi Chuligani nagrali w 1999 roku, a jego wydawcą była firma Jimmy Jazz Records. Podobnie, jak w przypadku drugiego krążka o tytule” Ciężko jest”, który pojawił się trzy lata później. Trzeci album o – „Na pohybel”, ujrzał światło dzienne za sprawą Lou & Rocked Boys w 2010 roku po przerwie spowodowanej zawieszeniem działalności grupy. Od tamtej pory Chuligani praktycznie bez przerwy obecni są na krajowej scenie. W tym roku obchodzą swoje 20-lecie, co postanowili podkreślić kolejnym, tym razem samodzielnie wydanym, albumem.

Podwórkowi Chuligani – Facebook

 

MOLLY MALONE’S (folk, punk | Giżycko)

Grupa doskonale łącząca elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Zespół zaczął koncertować od stycznia 2010 roku. Pozytywne przyjęcie Molly Malone’s w środowisku folku morskiego jako mazurskiego zespołu grającego „punk rockowe szanty” wynikało nie tylko z braku sceny celtic punkowej w Polsce, ale także z doskonałej zabawy jaką zespół serwował na każdym koncercie. Muzycy supportowali takie gwiazdy jak Dropkick Murphys i Street Dogs z USA oraz kanadyjskie The Dreadnoughts czy The Real McKenzies.

Molly Malone’s – Facebook

Patronat: trojmiasto.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *