Klub ucho – koncerty | 3.2018

klub ucho copyul.Św. Piotra 2
81-347 Gdynia
e-mail: ucho@ucho.com.pl

Najbliższe koncerty:

2 marca 2018 – HUNTER
3 marca 2018 – DEZERTER, Czerwone Świnie
17 marca 2018 – HAŃBA!


HUNTER
2 marca 2018, godz. 19:00 (otwarcie drzwi: 18:00)

Ucho Hunter 1Trasa koncertowa zespołu Hunter to przede wszystkim promocja nowej płyty studyjnej zatytułowanej „NieWolnOść”. Album spotkał się ze świetnym odbiorem wśród fanów. Podczas koncertów będzie można usłyszeć nie tylko premierowe utwory, ale także przekrój poprzednich płyt. 2 marca grupa zawita do Klubu Ucho!

Nowa płyta zespołu ma bardzo duży ciężar i jest kolejnym krokiem naprzód w hunterowskiej wizji tworzenia i grania muzyki. Utwory, zarówno muzycznie, jak i tekstowo, z jednej strony są syntezą wcześniejszych dokonań i częściowym powrotem do korzeni, a z drugiej – zupełnie nowym kierunkiem, który prawdopodobnie kolejny raz zaskoczy wielu słuchaczy. Jest i trzecia strona, która jak zwykle pozostaje ukryta aż do momentu przesłuchania całości i własnej oceny. Na to sam Hunter bardzo liczy, konsekwentnie szukając nowych pomysłów, kolejnych drzwi do otwarcia, drążąc tematy dotykające nas wszystkich. Teksty opisują bardzo mocno obecne wydarzenia na świecie i w Polsce, jednak przedstawiają je przez pryzmat historii, napisane są w kontekście analogii do ubiegłych zdarzeń i ludzkich zachowań. Na płycie pojawią się przedziwne słowa, instrumenty i dźwięki, które właściwie stały się już wizytówką Huntera. Na koncertach, w dodatkowej oprawie scenograficzno-oświetleniowej, cała ta mieszanka nabierze jeszcze większej mocy.

 

HUNTER
2 marca 2018, godz. 19:00 (otwarcie drzwi: 18:00)

Bilety: 40/50 zł → elektroniczne: Interticket oraz CultureBox Gdynia, kolekcjonerskie: Klub Ucho, Salon Muzyczny Puls – Gdynia, Spirit of Rock & Roll – Gdańsk
Patronat medialny: trojmiasto.pl


DEZERTER
3 marca 2018, godz. 20:00 (otwarcie drzwi: 19:00)

Ucho Dezerter - kadr_Fot_Malgorzata_Wasilewska          3 marca zapraszamy na koncert Dezertera – jednego z najbardziej znanych zespołów punkrockowych, którego początki sięgają lat 80. Tego dnia na scenie Ucha zagrają też Czerwone Świnie.

          Dezerter powstał w Warszawie w maju 1981 roku. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter nagrała singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 roku ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n’Roll pierwszej długogrającej płyty kapeli – „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne albumy dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne krążki: „Nielegalny zabójca czasu” (2004), „Prawo do bycia idiotą” (2010) – doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010, oraz „Większy zjada mniejszego” (2014). W 2016 roku, po 33 latach, został wznowiony singiel „Ku przyszłości”.

Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.

Czerwone Świnie to punk z Warszawy. Zespół intensywnie próbuje od maja 2017 roku. Czerwone Świnie nie istnieją ironicznie, ani nie są przedsięwzięciem teatralnym. Pierwsza płyta ukaże się w kwietniu 2018 roku.

DEZERTER
3 marca 2018, godz. 20:00 (otwarcie drzwi: 19:00)

Bilety: 37/45 zł → elektroniczne: Interticket oraz CultureBox Gdynia, kolekcjonerskie: Klub Ucho, Salon Muzyczny Puls – Gdynia, Spirit of Rock & Roll – Gdańsk

Patronat medialny: trojmiasto.pl


HAŃBA!
17 marca 2018, godz. 20:00

Ucho hanba_beda-bic          Po świetnie przyjętym ubiegłorocznym debiucie i niemal nieustającej trasie koncertowej Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa „Hańba!” powraca z kolejnym albumem długogrającym pt. „Będą bić!”. Krakowscy muzycy kontynuują swoją fikcyjną muzyczną opowieść, w której punk rock nie powstał w latach 70., lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej. Jak zawsze pomagają im w tym międzywojenni poeci (Tuwim, Broniewski czy Jurandot) oraz podwórkowe instrumentarium (banjo, akordeon, bęben, tuba, klarnet). 17 marca Hańba! w Uchu!

          Masowe wystąpienia chłopskie i robotnicze krwawo tłumione przez policję i wojsko, getta ławkowe i pacyfikacje żydowskich miasteczek, zakulisowe rozgrywki na szczytach sanacyjnej władzy oraz widmo nadciągającej nad Europę wojennej katastrofy… witaj w roku 1937.

Tylko w 2016 i 2017 roku (a raczej, jak sami by powiedzieli, 1936 i 1937) Hańba! zagrała na: Primavera Festival (2017), Opener Festival (2017), SXSW (2017), Colours of Ostrava (2017), Pohoda Festival (2016) czy poznańskim Spring Break (2017). Ponadto koncertowała w USA, Hiszpanii, Czechach i Słowacji (Czechosłowacji), Niemczech, Danii I Holandii oraz – naturalnie – w mniej lub bardziej znanych zakątkach Rzeczypospolitej.

Hańba! gra w składzie:
Andrzej Zamenhof – banjo, śpiew
Tadeusz Król – akordeon, klarnet
Adam Sobolewski – bęben, grzebień, śpiew
Ignacy Woland – tuba, śpiew

HAŃBA!
17 marca 2018, godz. 20:00

Bilety: 30/40 zł → Interticket oraz CultureBox Gdynia

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *